Jan Plagge herkozen als voorzitter van Bioland
Hans-Jürgen Müller, lid van het presidium van Bioland, trok een positieve balans over de afgelopen vijf jaar. Het aantal aangesloten bedrijven en landbouwareaal nam met circa 14 procent toe. Bioland kon met name haar positie op de Duitse markt in de afgelopen jaren flink versterken. "Bioland werd naar binnen en buiten goed vertegenwoordigd door onze voorzitter Jan Plagge – we zijn daarom blij dat hij is herkozen", zei Hans-Jürgen Müller namens het Bioland-presidium.
Jan Plagge bedankte alle leden, vrijwilligers en de medewerkers voor de samenwerking in de afgelopen vijf jaar en bracht de actuele ontwikkeling ter sprake: "Als men eerlijk is, dan duurt de actuele crisis binnen de landbouw al meerdere decennia - steeds meer afhankelijkheid, steeds meer kosten- en groeidruk en daarbij dalende maatschappelijk acceptatie. Als het ons in de komende jaren niet lukt om samen voor een ommekeer te zorgen, verliezen we als maatschappij duizenden actieve telers." In de komende jaren wil Plagge daarom in toenemende mate bruggen bouwen. Aan de ene kant om meer conventionele bedrijven een toekomst binnen de Bioland-vereniging aan te kunnen bieden. Aan de andere kant om samen met de marktpartners tot aan de consument een langdurig partnerschap te realiseren voor een levensmiddelketen die gericht is op het algemeen welzijn.
Eens in de vijf jaar kiezen de gedelegeerden van Bioland tijdens de gedelegeerden bijeenkomst de Bioland-voorzitter. Deze vertegenwoordigt de Bioland-vereniging met meer dan 6.200 biologisch werkende lidbedrijven en meer dan 1.000 partners in verwerking en handel naar binnen en buiten.
Voor meer informatie:
Jan Plagge
Bioland e.V.
Kaiserstraße 18 55116 Mainz
+49 6131 23979-18
[email protected]
www.bioland.de