Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
"Piet Glasbeek: "Eerste bio-mayo van Nederland; al 36 jaar onveranderd recept"

Machandel verwacht weer 30% groei en blijft innoveren

Tholen - Machandel was in 1980 één van de eerste bio-dynamische bedrijven in Nederland. "We hebben zelfs het oudste Skal-nummer", vertelt Piet Glasbeek. Piet is oprichter van het in Haulerwijk gevestigde bedrijf. In 1978 maakte hij zijn eerst pot en anno 2015 produceert Machandel ruim 20 miljoen conserven.

Door de jaren heen is Machandel aanzienlijk gegroeid en leveren ze inmiddels aan klanten in heel Europa. "Zelfs daarbuiten groeit de markt. Ruim de helft van de producten zetten we af in Nederland, via alle grote afnemers. In Europa blijft de afzet stijgen. Zo heeft de vraag vanuit Scandinavië bijvoorbeeld echt een vlucht genomen. Vorig jaar is het bedrijf met 30% gegroeid. In 2016 verwacht ik weer zo'n een groei. Dit voorjaar breiden wij opnieuw uit en komt er een nieuw gebouw bij, zodat we aan de aanhoudende vraag kunnen blijven voldoen", aldus Piet.


Piet Glasbeek op kantoor in Haulerwijk.

"Origineel receptuur bio-mayo nog steeds succesvol"

Er zijn inmiddels ruim zestig mensen werkzaam bij Machandel. Waarvan een aantal daarvan verantwoordelijk zijn voor de productontwikkeling. "De laatste tijd zijn we onder andere druk geweest met nieuwe verpakkingen van onze mayonaise, ketchup en curry. Deze zijn nu ook in knijpflessen in het schap verkrijgbaar. De flessen hebben we in eerste instantie ontwikkeld voor een Deense klant en zetten wij nu ook af bij andere klanten." Piet vertelt dat de mayonaise echt één van de meest bijzondere Machandel-producten blijft. "Hiermee waren we de eerste in Nederland net zoals met mais en zilveruitjes trouwens. Onze mayo heeft nog altijd een heel eigen smaak. Het recept hebben we namelijk sinds 1980 nooit aangepast. Ons geheim zit in de manier van produceren en valt niet na te maken." Een ander belangrijk product binnen Machandel is de pindakaas. "De handel hierin groeit sterk. We roosteren deze pinda's ook zelf en hebben nieuwe vormen van verpakking ontwikkeld. Dat is voor ons toch wel iets om trots op te zijn."


De mayo in productie.

Voor een groot deel van de grondstoffen werkt Machandel samen met een vaste groep telers. De meesten zitten gevestigd in Flevoland en de Noordoostpolder. "Het aanbod is vrij compleet, maar we zijn bijvoorbeeld wel nog op zoek naar goede Hollandse bruine bonen, het liefst Demeter. Dit geldt ook voor biologische augurken, zilveruien en biologisch-dynamische witte bonen. Dit zijn wel de leuke uitdagingen."



Trouw aan natuurvoedingsbranche

Machandel levert exclusief aan de natuurvoedingsbranche. "Toen ik begon had ik het ideaal om aan iedere winkel te gaan leveren, zodat alle consumenten onze producten konden kopen. Ik ben achteraf eigenlijk wel blij dat dit nooit gelukt is. De handel in de natuurvoedingsbranche is heel prettig en de nadruk ligt op de juiste kwaliteit/prijs verhouding in tegelstelling tot de reguliere Retail waar meer de nadruk ligt op de prijs."
 

Machandel produceert ook zelf notenpasta's.

Piet heeft veel waardering voor de biologisch-dynamische markt. "Het is een speciale en kleine markt, vol met mensen die houden van voeding. Wij staan voor producten zonder toevoegingen en rommelen niet met ingrediënten. Onze producten zijn zo puur en natuurlijk mogelijk. In de reguliere branche voegen ze bijvoorbeeld vaak suiker toe aan doperwtjes. Dat is onnodig. Jonge doperwtjes zijn namelijk van zichzelf al zoet. Wij gaan voor de natuurlijk mogelijke zoetmiddelen zoals agavesiroop/rijststroop. Zo kiezen we er bijvoorbeeld voor om onze witte bonen in tomatensaus met agavesiroop te zoeten, in plaats van suiker."

Voor meer informatie:

Piet Glasbeek
Machandel
Turfsteker 19
8433 HT Haulerwijk
0516 425020
[email protected]
www.machandel.com