
Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
Top 5 - afgelopen week
- In memoriam Harmen Peters
- René Groenen en Gineke de Graaf nemen afscheid van biologisch-dynamische boerderij De Beersche Hoeve
- Fotoreportage: Bio-producenten op PLMA 2023
- "Diversiteit is altijd beter dan een monocultuur"
- Meer natuur, beter voor dierenwelzijn: maar boer Gerjo Koskamp kan het niet alleen
Top 5 - afgelopen maand
"EU voorstel kan leiden tot tekort bio-diervoeders"
Eerder deze maand stemde de Agrarische Commissie van het Europees Parlement voor een wijziging van de EU regelgeving, een volgende stap in het lange proces van veranderingen in Europese wetgeving.
Volgens de NFU adjunct directeur Minette Batters zou het, terwijl sommige doorgevoerde wijzigingen voor meer flexibiliteit in de biologische sector zorgen, zo kunnen zijn dat andere wijzigingen biologische boeren "in de toekomst voor een levensgroot probleem stellen."
De grootste zorg is het voorstel dat vereist dat biologisch diervoedsel op het bedrijf zelf of binnen een straal van 150 kilometer geproduceerd wordt. Mevrouw Batters zegt dat dit "een grote bedreiging is voor alle veehouders en daadwerkelijk de levensvatbaarheid van hun bedrijven op het spel zou kunnen zetten."
"Deze verandering op de aanschaf van biologisch diervoedsel is niet werkbaar in het Verenigd Koninkrijk, want er is al een groot tekort en de mensen zouden het simpelweg niet meer kunnen krijgen", zegt zij. "Wij zijn erg blij met de verwijdering van de voorwaarde waarin gesteld wordt dat de lasten voor toevallige besmetting zouden moeten worden gedragen door de biologische boeren. Wij zijn blij ervoor te kunnen zorgen dat de EU-regelgeving de Britse biologische boeren niet benadeelt. We willen er ook zeker van zijn dat de conventionele boeren door deze veranderingen niet belemmerd worden."
Chris Atkinson, hoofd van het Soil Association's normenteam merkt op dat de stem van de Agrarische Commissie de eerste bijdrage was aan een proces dat "slechts een deel van de uiteindelijke beslissing is". Hij zei dat sommige, meer alarmerende onderdelen waarover de leden van het Europees Parlement het eens waren geworden, zoals het voorstel over de 150 kilometer, waarschijnlijk niet in de uiteindelijke tekst terecht zullen komen.
De wijzigingen waarmee de Agrarische Commissie vorige week akkoord ging, zullen nu onderwerp van gesprek worden in de inter-institutionele onderhandelingen tussen de Europese Raad, het Parlement en de Commissie.
Bron: FG Insight
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-06-02 Arla bio-melkprijs daalt met 2 eurocent per kilo in juni
- 2023-06-02 Melkprijs Eko-Holland in juni met vijftig cent omlaag
- 2023-06-01 "We willen iedereen met wie we zaken doen aardig vinden"
- 2023-06-01 Pioniers geven aftrap voor de Maand van het Kalf
- 2023-06-01 "Historisch gezien hebben we nooit zoveel dierlijke producten geconsumeerd als nu, dus wat matigen daarmee kan geen kwaad"
- 2023-05-31 FrieslandCampina verlaagt bio-garantieprijs in juni met 25 cent
- 2023-05-31 Amerikaans landbouwministerie biedt steun aan biologische zuivelproducenten
- 2023-05-31 Weideseizoen: toezicht op weidegang dieren gestart
- 2023-05-30 Juni: Maand van het Kalf
- 2023-05-26 Biologische volle melk Schwarzwaldmilch gekozen tot beste ambachtelijke melk
- 2023-05-24 Biologisch melkveehouder Arie van den Berg op bezoek bij Vroege Vogels Radio
- 2023-05-24 "Vier stappen om broei in de kuil tegen te gaan"
- 2023-05-23 Eerste honderdtonner van Bio Opneij Wytze van de Bio-KI
- 2023-05-23 Provamel focust voortaan op het gamma lang houdbare plantaardige drinks, room en desserts
- 2023-05-23 Innovatiehuis De Peel roept label in het leven om lokale biologische kaas op de kaart te zetten
- 2023-05-22 "Diversiteit is altijd beter dan een monocultuur"
- 2023-05-22 Bio-boeren trekken meer dan 2500 bezoekers tijdens Campina Open Boerderijdagen
- 2023-05-19 Geitenhouderij De Molswaerd gaat van biologisch naar eco-vriendelijk
- 2023-05-17 Maatschap Muggen wint Agroscoopbokaal Biologisch
- 2023-05-12 Veehouderijdocent Frens Schuring neemt Weidegangtrofee in ontvangst