Het verhogen van de investeringen in onderzoek voor de biologische landbouw kan bijdragen aan het oplossen van veel milieu- en sociale vraagstukken van de Europese landbouwsystemen. Dit blijkt uit een nieuwe studie die vandaag (22 oktober) gepresenteerd in het Europees Parlement gepresenteerd zal worden.
Uit de studie, uitgevoerd door de Université Catholique de Louvain (België) en het Organic Research Centre (Verenigd Koninkrijk), blijkt dat er een paradox bestaat tussen het potentieel van en de feitelijke investering in biologisch landbouwonderzoek. Wetenschappelijk bewijs toont aan dat biologische landbouw beter in staat is om de uitdagingen van duurzaamheid aan te pakken dan conventionele landbouw. Dit staat in schril contrast met het beperkte onderzoeksbudget dat ze zowel op Europees als op nationaal niveau besteden aan de biologische landbouw.
"De biologische voedsel- en landbouwsector is een koploper in de transitie naar duurzame voedselsystemen", aldus Eduardo Cuoco, hoofd van het secretariaat van TP Organics. "In 2014 publiceerde TP Organics een 'Strategic Research and Innovation Agenda for Organic Food and Farming'. De agenda laat zien dat de biologische sector veel te bieden heeft voor de hele landbouw, zowel op het gebied van het ontwikkelen van duurzame productiesystemen als voor het ontwerp van veerkrachtige ondernemingsmodellen. De studie die we vandaag presenteren, wijst erop dat de EU en de lidstaten te weinig investeren in onderzoek, gezien de potentie van de bio-landbouw. 'The Horizon 2020 Work Programme' dat vorige week aangenomen werd voorziet in aanzienlijk meer budget voor de biologische landbouw dan de vorige EU-onderzoeksprogramma's, maar dit is slechts een eerste stap. Een rechtvaardig aandeel van het publieke geld zou uitgetrokken moeten worden voor de ontwikkeling van de biologische sector."
Susanne Padel van het Organic Research Centre, co-auteur van de studie en lid van de TP Organics stuurgroep, voegt toe: "Biologische landbouw is vaak bekritiseerd voor het hebben van lagere opbrengsten dan conventionele landbouw, maar gezien de enorme verschillen in investeringen in onderzoek tussen biologisch en conventionele landbouw, presteert de bio-landbouw verbazingwekkend goed. Terwijl de productiviteit van de conventionele landbouwsystemen grotendeels afhangt van intensief gebruik van fossiele energie, moet het potentieel van de productiviteit van de biologische landbouw nog onderzocht worden."

Abonneren
Vacatures
- Commercieel Logistiek Medewerker
- Medewerker Marketing & Communicatie
- Assistant Technical Manager
- Inkoop Controller
- QA/QC Administrator
- Support Medewerker
- Loodskantoor Medewerker Verlading
- Trader in Zachtfruit en Exoten
- Installatie- / servicemedewerker interieurbeplanting
- Teeltchef tuinbouw Zuid-Korea
Top 5 - gisteren
- "Ik dacht eigenlijk dat dit in ons kleine land niet mogelijk was"
- Veiligheidswaarschuwing Pure Goat Company Volledige Zuigelingenvoeding 1, 800 gram
- Biologische melkprijs Eko-Holland stijgt met 2 euro
- Seepje grote winnaar eerste editie De Social EnterPrizes
- Mimo: Biologische chocolate-chipkoekjes om af te bakken
Top 5 - afgelopen week
- Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
- Tweede Kamer: "Ondersteun biologische koplopers in stikstofaanpak"
- Fotoreportage: Jubileumjaar De Groene Passage feestelijk afgetrapt met Zomermarkt
- Anders Invest Food & Agri fonds participeert in Horizon Natuurvoeding
- De Speld steekt de draak met biologisch
Top 5 - afgelopen maand
- In memoriam: Frans baron van Verschuer
- "We zeiden tegen elkaar: als we dit doen, dan gaan we voor 100% biologisch"
- John Arink gaat discussie aan met Henk Bleker bij Humberto op RTL4
- Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
- Ronald van Marlen spreekt Rabobank-aandeelhouders aan op verantwoordelijkheid voor 'landbouwpuinhoop'
"Biologische landbouw presteert desondanks verbazingwekkend goed"
Studie: te weinig EU-onderzoeksgeld voor bio-landbouw
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-07-05 Fresh Del Monte breidt Fairtrade bananenaanbod uit
- 2022-07-05 Oprichter Fairtrasa vertelt tijdens podcast over ontvoering door Mexicaanse gangsters
- 2022-07-04 Fotoreportage: Agro Duiveland officieel geopend
- 2022-07-04 "Het beleid ter ondersteuning van de biologische landbouw in Frankrijk blijft ontoereikend"
- 2022-07-04 Duitsland krijgt overkoepelende vereniging voor biologische plantenveredeling
- 2022-07-01 Demoveldbijeenkomsten robuuste aardappelrassen: 4, 11 en 20 juli
- 2022-06-30 "Leg biologische producten bij elkaar voor 60% meer omzet"
- 2022-06-29 Biologische blauwe bessenteelt plust in Peru
- 2022-06-29 "Voedseleducatie zou al moeten beginnen op het moment dat kinderen geboren worden"
- 2022-06-28 "Zimbabwe kan export biologische gewassen benutten"
- 2022-06-27 Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
- 2022-06-24 Johan Groen naar Geersing Potato Specialist
- 2022-06-24 Portfolio DSV TerraLife biologische groenbemestermengsels vernieuwd
- 2022-06-24 "Politieke druk overschaduwt wetenschappelijke basis nieuwe wetgeving koudebehandeling Zuid-Afrikaanse sinaasappelen"
- 2022-06-23 "Op deze korte termijn uitgesloten worden van de Europese biologische markt, doet pijn en brengt voortbestaan van onze telers in gevaar"
- 2022-06-21 Nautilus Organic en FruitMasters lanceren biologisch afzet- en kennisplatform BioMasters
- 2022-06-21 Pcfruit maakt specifieke gewasbeschermingslijsten voor erkende bio middelen
- 2022-06-20 "Goede vraag naar limes, maar volop uitdagingen om ze in Europa te krijgen"
- 2022-06-20 Veel belangstelling voor demonstratie cameraschoffel-systemen
- 2022-06-17 Overijssels versnellingsprogramma stimuleert teelt en afzet eiwitrijke gewassen