In 2005 begon Janke de Boer de eerste 'biologische kapsalon' in Friesland onder de naam Janke's Hairstyle. Na tien jaar gaat zij verder onder de naam Puur Couleur op haar nieuwe locatie aan de Woudweg 7 in Noardburgum/Quatrebras, zo meldt RTV Noordoost-Friesland.
De salon is geen doorsnee salon. Alles is geheel in harmonie met de natuur. Hier wordt alleen gewerkt met natuurlijke producten, haarkleuringen van planten en kruiden zoals onder andere kamille, hibiscus, ginseng. Niet alleen de haarverf is biologisch, maar ook de haarborstels, shampoos, de make-up, zelfs het kopje koffie en thee wat geschonken wordt is biologisch en fairtrade. Alles is gemaakt van duurzame, eerlijke materialen. Het straalt rust en warmte uit. Hier wordt aandacht en zorg aan de persoon in de kappersstoel besteed. Inspiratie wordt gehaald uit het buitenland. In tegenstelling tot de westerse landen, leeft men in de Oosterse en Aziatische landen dichter bij de natuur.
De salon is zeer geschikt voor mensen die duurzaam, eerlijk, ecologisch en biologisch belangrijk vinden, maar in het bijzonder geschikt voor mensen met een allergie, eczeem, gevoelige hoofdhuid, fijn haar. Na chemo en bij zwangerschap mag ook niet chemisch gekleurd worden, maar kun je wel terecht bij Puur Couleur voor een mooie en gezonde haarkleur.
"Het wordt tijd om mensen meer bewust te maken van de nadelige gevolgen van het gebruik van bepaalde chemische stoffen", vindt Janke. Het idee voor deze salon kwam toen eigenaresse Janke allergisch bleek te zijn voor chemische stoffen. Volgens de dermatoloog kon zij het vak als kapster niet meer uitoefenen. Maar ze dacht er moet toch een alternatief voor zijn? Dit was voor haar de drijfveer om een biologische kapsalon op te zetten en nu na tien jaar het moment om uit te breiden.
Naast haarverzorging kan men bij Puur Couleur nu ook terecht voor lichaam- en gezichtsverzorgingsproducten. Ook zijn er sieraden van edelsteen te verkrijgen. Edelsteen heeft een heilzame werking op het lichaam.
Klik hier voor meer informatie.
Bron: RTV Noordoost-Friesland
Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
- Tweede Kamer: "Ondersteun biologische koplopers in stikstofaanpak"
- Anders Invest Food & Agri fonds participeert in Horizon Natuurvoeding
- "Minder produceren en een beter inkomen, welke boer wil dat nu niet?"
- "Leg biologische producten bij elkaar voor 60% meer omzet"
- Renaat Devreese: "Als mijn weiland beschermd gebied wordt, valt alles in duigen"
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
- In memoriam: Frans baron van Verschuer
- "We zeiden tegen elkaar: als we dit doen, dan gaan we voor 100% biologisch"
- John Arink gaat discussie aan met Henk Bleker bij Humberto op RTL4
- Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
- Ronald van Marlen spreekt Rabobank-aandeelhouders aan op verantwoordelijkheid voor 'landbouwpuinhoop'
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-06-30 Nieuw: afwasmiddel Spetterende Eucalyptus
- 2022-06-14 Glazen supplementenpotjes voor Royal Green
- 2022-06-10 Nieuwe cadeausets voor mannen
- 2022-05-24 "Deze cranberryzaadolie past helemaal in mijn visie op skincare"
- 2022-05-24 Kaerel introduceert de Shaving Set
- 2022-05-03 Nieuw self care merk: Rose Lou
- 2022-05-02 Limited edition versies van l'Huile by CÎME naar aanleiding van 10e verjaardag
- 2022-04-26 "Het Zeepkompas geeft meer overzicht en houvast"
- 2022-04-22 Nominaties voor de Lush Prize 2022 geopend
- 2022-04-13 Nieuwe look voor INIKA Organic
- 2022-04-07 Bijna 9 op de 10 producten van grote cosmeticamerken bevatten microplastics
- 2022-04-01 Weleda introduceert vier Shower Bars
- 2022-04-01 Opmerkelijk nieuws vandaag
- 2022-03-28 'Superschillen' nu ook in Hand- en lichaamszeep verwerkt
- 2022-03-17 Reportage Seepje in BinnensteBuiten
- 2022-03-07 "De beste natuurproducten en supplementen hoeven niet altijd het duurste te zijn"
- 2022-02-28 Bee Honest Cosmetics introduceert nieuwe lijn body butter en body scrub
- 2022-02-24 Nieuwe gezichtsmasker van Urtekram: betaalbaar en verpakkingsarm
- 2022-02-14 Nieuwe vegan wasverzachters
- 2022-02-11 Acerola: de vitamine C bom