
Abonneren
Vacatures
- Creatieve Brand & Content Manager
- Assistent Bedrijfsleider
- Retail Key Account Manager
- Leidinggevende snijderij
- Fruitteler / gewasverzorger boomkwekerij
- Teeltspecialist
- Accountmanager
- Agrarisch medewerker - Veredeling
- Logistiek Medewerker Groenten en Fruit
- Teler - Teeltspecialist - Hoofd Teelt - Head Grower
Top 5 - gisteren
- Libelle Legt Uit: wat is duurzamer, een biologische komkommer in plastic of een niet-biologische komkommer zonder?
- Gerrit-Jan Roza 45 jaar
- NOS-weerpresentator Gerrit Hiemstra geeft 13 april praktische avondklas over weer en klimaat
- Bio-tulpenboeket compleet met bollen betekent aftrap versseizoen
- Melkprijs Eko-Holland daalt met €1,00 in april
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
IFOAM over laatste voorstel herziening biologische regelgeving:
"Te weinig harmonisatie en ongelijk speelveld gecreëerd"
"De Raad zal een van de belangrijkste doelen van de herziening missen; de harmonisatie van de regels in de EU. De Raad en de Letse voorzitter hebben zeker bijgedragen aan een betere versie van het voorstel, maar het laatste compromis probeert twee uiterste standpunten met elkaar te verenigen. Het resultaat daarvan is dreigt een minder geharmoniseerde situatie dan nu. Bijkomende consequentie is meer bureaucratie, nationalisatie van standaarden en minder vertrouwen in het biologische systeem", aldus Christopher Stopes, voorzitter van IFOAM EU.
"Het compromis op decertificering zoals het nu voorligt, is slechter dan de huidige regelgeving", voegt Sabine Eigenschink, vicevoorzitter IFOAM EU, toe. "In plaats van de harmonisering, krijgen lidstaten meer bevoegdheden dan voorheen. Het is onmogelijk een procesgebaseerd systeem samen te voegen met een evaluatie van eindproducten. De implementatie kan verschillen tussen de lidstaten, dat veroorzaakt een ongelijk speelveld."
"Een ander teleurstellend compromis is de frequentie van de controles," vertelt Jan Plagge, Board Member van IFOAM EU. "Lidstaten krijgen de keuze om al dan niet jaarlijkse controles in te voeren. Dat betekent wederom dat er minder harmonisatie zal zijn en een ongelijk speelveld gecreëerd wordt. Jaarlijkse inspecties zijn een hoeksteen voor consumtenvertrouwen en we worden geconfronteerd met de risico's van verwarring en onzekerheid onder consumenten over de garanties die het logo biedt."
Bavo van den Idsert, IFOAM EU Board Member en directeur van Bionext, besluit: "Tot slot blijven de voorgestelde veranderingen voor de import een grote zorg. Er ontstaat een 'two tier system': gelijkwaardigheid in handelsakkoorden met landen met ontwikkelde biologische markten en volledig naleven van onze eisen voor ontwikkelende landen."
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-03-28 "Wij vertegenwoordigen de stem van een generatie"
- 2023-03-28 Aanmeldingen voor tweede editie EU Organic Awards zijn welkom
- 2023-03-24 Efficiënter boeren met precisielandbouw
- 2023-03-20 "Bio is de enige standaard die breed gekend en verdedigd is, en die onze milieuproblemen zal oplossen"
- 2023-03-17 Publiek-private partnerschappen en de toekomst van bio in Oost-Europa
- 2023-03-17 Nieuw opleidingsmateriaal om biologische landbouw in Afrika te bevorderen
- 2023-03-13 "Het is een zaak van lange adem, maar hopelijk brengen we iets teweeg voor de volgende generaties"
- 2023-03-13 Stikstofbeleid leidt tot run op landbouwgrond
- 2023-03-13 Het Landbouwakkoord: aan de sectortafels
- 2023-03-13 Kamerleden bespreken breekijzer 'De toekomst van boeren ligt in de biologische landbouw' in BNR-radioprogramma
- 2023-03-10 Melkveehouder Alex Datema nieuwe Directeur Food & Agri Nederland bij Rabobank
- 2023-03-08 INRAE en FiBL verlengen samenwerkingsovereenkomst
- 2023-03-07 "Dé route naar een nieuw landbouwsysteem? Stop die waterglijbaankeuze!"
- 2023-03-06 "De biologische beweging moet haar 'vier principes' herdefiniëren en met 'vier eisen' komen"
- 2023-02-27 "Willen we als maatschappij meer bio, dan hebben omschakelaars steun nodig"
- 2023-02-23 Landbouw als cultuurimpuls - een impressie van de biodynamische landbouwconferentie 2023 in Dornach
- 2023-02-21 Consortium werkt aan meer bio in het beroepsonderwijs
- 2023-02-21 'De invloed van de bio-industrie op de gezondheid van de mens is onderbelicht'
- 2023-02-20 Inschrijving voor de BioVLAM 2023 geopend
- 2023-02-17 Diana Eleveld stopt bij Werkgeverslijn land- en tuinbouw