
Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
- Fotoreportage Lentemarkt bij de Groene Passage
- Drie jaar undercover in de bio-industrie en vervolgens zelf verdacht van dierenmishandeling
- Nieuw: chips gemaakt van met biologisch zeewier bemeste zilte aardappels
- BD-druiventelers vinden opvolger en kunnen gaan afronden
- Bio-teler groeit voorzichtig: “Het was maar een beetje meer, maar we kregen ze slecht weg”
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
Melkrobot Schuttershof 'achtervolgt' koeien
Wat is bijzonder aan Biologische Boerderij Schuttershof?
"Wij hebben een mobiele melkrobot ontwikkeld. Dit betekent dat we de koeien niet op de boerderij maar op 1 kilometer afstand in de uiterwaarden melken. Daar blijven onze koeien heel de zomer."
Welke invloed heeft de Schuttershof op de omgeving?
"Het mobiel melken op de uiterwaarden is, in mijn visie, een heel goed natuurbeheerssysteem. Mijn koeien zorgen voor de uiterwaarden en voor mij is het economisch rendabel omdat ik de uiterwaarden voor Staatsbosbeheer verzorg. Mijn mobiele melkrobot is een voorbeeld voor andere boeren. Ik heb gemerkt dat het vertrouwen in dit merk robot gegroeid. Dit komt omdat de robot mobiel is. Maar toch is de stap groot voor boeren om koeien in de natuur te houden. Dat is logisch, boeren zijn al generaties lang bezig met ruilverkaveling en met het bouwen van stallen. Die gaan niet zomaar heel het roer omgooien. En dat geeft ook onnodige risico's. Ik begrijp dat veel boeren die risico's niet aangaan, maar het is wel jammer. De mobiele robot geeft kansen om op een andere en duurzame manier te boeren, daar ben ik van overtuigd."
Een beeld uit de video over Schuttershof (zie hieronder).
Waar ben je trots op?
"Op mijn melkveehouderijbedrijf. Ik melk op een heel bijzondere manier. Het is wat ik graag doe. Eigenlijk kijk ik er nu al naar uit om in april op vakantie te gaan met m'n koeien. Zo zie ik dat. Het is voor het welzijn van de koeien nergens beter toeven dan op zulk soort uiterwaarden, dag en nacht."
Stel je wint de Hart-Hoofdprijs. Wat zou je doen met de 10.000 euro?
"Ik wil natuurlijk nog meer koeien op uiterwaarden kunnen melken, dus ik wil graag nog een stroompuntje erbij. En dat stroompuntje dat zou dan op een groot stuk uiterwaarden aan de andere kant van de Maas moeten zijn. Dat is hele mooie plek, veel groter ook dan waar ik nu melk. Daarnaast steek ik graag geld in een klompenpad. Er zijn mooie klompenpaden hier in de regio en ik denk dat het allermooiste stukje vergeten is. Klompenpaden zijn een soort struinroutes door de natuur, ook over boerenland. Wandelpaden voor wandelliefhebbers. Hier in Well kwamen nooit veel wandelaars van buitenaf, maar sinds er een klompenpad is, komen er toch best veel wandelaars van verder weg."
Hoe zie jij je toekomst over 5 jaar?
"Over vijf jaar hoop ik nog te boeren. En ik hoop er een stal bij te hebben. We zijn nu bezig om nog een stal erbij te bouwen en het mobiel melken nog iets verder uit te breiden en verder te ontwikkelen. Over vijf jaar hoop ik een extra duurzame stal te hebben. Ik wil mijn bedrijf verder ontwikkelen. Misschien nog wel met nieuwe innovaties. Ik weet nog niet zeker wat, maar misschien wil ik een ander afzetkanaal voor natuurmelk opzetten."
Klik hier voor meer informatie over de Hart-Hoofdprijs.
Bron: De kleur van geld - Triodos Bank
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-06-02 Arla bio-melkprijs daalt met 2 eurocent per kilo in juni
- 2023-06-02 Melkprijs Eko-Holland in juni met vijftig cent omlaag
- 2023-06-01 "We willen iedereen met wie we zaken doen aardig vinden"
- 2023-06-01 Pioniers geven aftrap voor de Maand van het Kalf
- 2023-06-01 "Historisch gezien hebben we nooit zoveel dierlijke producten geconsumeerd als nu, dus wat matigen daarmee kan geen kwaad"
- 2023-05-31 FrieslandCampina verlaagt bio-garantieprijs in juni met 25 cent
- 2023-05-31 Amerikaans landbouwministerie biedt steun aan biologische zuivelproducenten
- 2023-05-31 Weideseizoen: toezicht op weidegang dieren gestart
- 2023-05-30 Juni: Maand van het Kalf
- 2023-05-26 Biologische volle melk Schwarzwaldmilch gekozen tot beste ambachtelijke melk
- 2023-05-24 Biologisch melkveehouder Arie van den Berg op bezoek bij Vroege Vogels Radio
- 2023-05-24 "Vier stappen om broei in de kuil tegen te gaan"
- 2023-05-23 Eerste honderdtonner van Bio Opneij Wytze van de Bio-KI
- 2023-05-23 Provamel focust voortaan op het gamma lang houdbare plantaardige drinks, room en desserts
- 2023-05-23 Innovatiehuis De Peel roept label in het leven om lokale biologische kaas op de kaart te zetten
- 2023-05-22 "Diversiteit is altijd beter dan een monocultuur"
- 2023-05-22 Bio-boeren trekken meer dan 2500 bezoekers tijdens Campina Open Boerderijdagen
- 2023-05-19 Geitenhouderij De Molswaerd gaat van biologisch naar eco-vriendelijk
- 2023-05-17 Maatschap Muggen wint Agroscoopbokaal Biologisch
- 2023-05-12 Veehouderijdocent Frens Schuring neemt Weidegangtrofee in ontvangst