
Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
Top 5 - afgelopen week
- In memoriam Harmen Peters
- René Groenen en Gineke de Graaf nemen afscheid van biologisch-dynamische boerderij De Beersche Hoeve
- Fotoreportage: Bio-producenten op PLMA 2023
- "Diversiteit is altijd beter dan een monocultuur"
- Meer natuur, beter voor dierenwelzijn: maar boer Gerjo Koskamp kan het niet alleen
Top 5 - afgelopen maand
Kan de biologische landbouw de wereld van voedsel voorzien?
De aarde produceert genoeg voedsel voor iedereen, maar er is een groot probleem met de verdeling van het voedsel. Daarom zijn er twee tegenstrijdige trends zichtbaar in onze moderne tijd: ondervoeding en overgewicht.
Een recent onderzoek van de Universiteit van California Berkeley heeft aangetoond dat kleinere telers een belangrijke rol kunnen spelen in het tegengaan van voedseltekorten. Het onderzoek toont aan dat als biologische telers genoeg diversificatie methoden gebruiken ze het gat tussen de biologische en de conventionele landbouw kunnen dichten. Een van de grootste redenen is dat het verschil tussen de opbrengsten van de biologische en de conventionele landbouw relatief klein is, kleiner dan eerder aangenomen.
Doordat in de biologische landbouw geen pesticiden en chemicaliën worden gebruikt is deze vorm van landbouw ook veel beter voor het milieu. Het onderzoek laat zien dat terwijl conventionele landbouw zeer productief is, het ook een grote impact heeft op het milieu. Dat gaat op de lange termijn ten koste van productiviteit.
Daarbij hebben experts de neiging om de productiviteit van de biologische landbouw te onderschatten. Het rapport laat zien dat kleine boerenbedrijven 70% van het voedsel ter wereld produceren op maar 25% van het landbouwareaal. Een kleine teler heeft niet veel invloed, maar alle kleine telers bijeen hebben dit zeker wel. En omdat kleine telers geïntegreerd zijn in een lokale markt situaties doen zij er ook het meeste aan om ondervoeding tegen te gaan.
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-05-30 Normec Groen Agro Control eerste commerciële laboratorium dat PFAS analyseert onder accreditatie
- 2023-05-08 Podcast: Bedreigt GMO-techniek CRISPR-Cas onze keuzevrijheid?
- 2023-05-03 Jumbo roept biologische hele diepvriessperziebonen 450g terug
- 2023-05-01 Belangrijke veiligheidswaarschuwing: Van der Westen Meergranenbonk & Rustiek bruin tarwe meerzaden stokbrood
- 2023-05-01 FAVV roept Tofu-Terrine 'Graffiti' terug wegens stukjes plastic
- 2023-04-14 "Nadenken over de voorwaarden waaronder we CRISPR-Cas toelaten"
- 2023-04-13 Consumentenvertrouwen in veiligheid van voedingsmiddelen is afgenomen
- 2023-04-03 FAVV: 400 productterugroepingen en waarschuwingen in 2022 in België
- 2023-03-28 Terugroeping droge worst van Delibio
- 2023-03-27 Terugroeping van Kim's Chocolates
- 2023-03-27 Veiligheidswaarschuwing Smaakt en Ekoplaza Pofmaïs Bio 400 gram
- 2023-03-23 Belangrijke veiligheidswaarschuwing: Pofmaïs van Your Organic Nature
- 2023-03-23 Terugroeping Bloem Teff Mehl Bio (400 gram) van Bauck in België
- 2023-03-13 Fotoreportage open dag Normec Groen Agro Control
- 2023-03-06 Recall Mattisson Magnesium Citraat 400mg 60 v-caps
- 2023-03-02 Belangrijke veiligheidswaarschuwing: Dahl van Yakso
- 2023-03-01 FAVV: Terugroeping van Vegetable Chips Mixed Varieties bio
- 2023-02-27 Recall voor Bio Groentechips in Vlaanderen
- 2023-02-27 RASFF: Stukjes glas gevonden in biologische bieten uit Denemarken
- 2023-02-09 "Met dit onderzoek kom je waarschijnlijk verder dan de modellen die nu gebruikt worden"