Buurtmoestuin? Zo gedaan! Dit is de titel van een brochure over het opzetten van een buurtmoestuin in Almere. In deze brochure, gemaakt door Wageningen UR in samenwerking met het Ontwikkelcentrum Stadslandbouw Almere (www.os-almere.nl) en Mooi Zo Goed Zo (www.mooizogoedzo.nl), wordt stapsgewijs het proces beschreven van idee tot het realiseren van een buurtmoestuin. Het is een beknopte brochure die vooral gebaseerd is op de ervaringen van de deelnemers van de Kenniskring Buurtmoestuinen, een groep van ongeveer 20 inwoners van Almere die werken aan de realisatie van schooltuinen en buurtmoestuinen.
De brochure is tot stand gekomen door financiering van de Wetenschapswinkel van Wageningen UR en is te vinden op www.os-almere.nl en www.wageningenur.nl/wetenschapswinkel.
In Almere zijn steeds meer bewonersgroepen bezig om een buurtmoestuin te realiseren. Velen vinden elke keer opnieuw het wiel uit, wat uiteraard zonde van de tijd is en de nodige frustratie met zich mee brengt. De handleiding geeft hen handvatten om een buurtmoestuin te realiseren. Tevens kunnen initiatiefnemers via de Kenniskring Buurtmoestuinen en Mooi Zo Goed Zo in contact komen met andere initiatiefnemers in Almere. Door een steeds breder netwerk op te zetten wordt de kennis over de hele stad verspreid.
Abonneren
Vacatures
Buurtmoestuin? Zo gedaan!
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-09-29 "Biologische teelt is de sleutel om klimaatverandering het hoofd te bieden"
- 2023-09-29 "Deze zoetere sterfruitvariëteit heeft de potentie om als handfruit geconsumeerd te worden"
- 2023-09-29 "Innovatie in de akkerbouw essentieel voor toekomstbestendigheid"
- 2023-09-29 "In Canada is biologisch al jaren normaal"
- 2023-09-27 Bio-appeltjes voor het ministerie
- 2023-09-27 Aardappeltelers krijgen na aangenomen motie twee weken extra om te oogsten
- 2023-09-27 "Vooruitzichten nieuwe biologische appelseizoen beter dan verleden jaar"
- 2023-09-27 "Tijdens piek verzenden we wekelijks meer dan 20.000 dozen"
- 2023-09-27 "Biologische bosuien in prijs gedaald"
- 2023-09-26 Spaanse coöperatie Vicasol groeit in bio
- 2023-09-26 Vlaams minister van Landbouw geeft startschot voor nieuw schooljaar vol biofruit
- 2023-09-26 Heeft compostthee een gunstig effect op bodem en plant?
- 2023-09-25 Bevredigende markt voor Siciliaanse bio-tomaat in Duitsland
- 2023-09-25 "Verkoop bio-AGF daalde in Duitsland in eerste jaarhelft"
- 2023-09-22 Moestuinconcept onder glas groeit: bio-tomatenkwekerij omgebouwd
- 2023-09-22 "1 op de 4 mensen die gezond eet, verpest het met verkeerde tussendoortjes"
- 2023-09-22 Vraag naar biologische Libanese appelen en noten hoger dan aanbod
- 2023-09-21 Draag een boer aan voor de Gouden Leeuwerik 2023
- 2023-09-20 Nieuwe versie eliminatiescenario ToBRFV in biologische teelt
- 2023-09-20 "Consument selectiever in kopen gesneden groenten en fruit"