Krispijn van den Dries koppelt (h)eerlijke groente aan groene energie. Consumenten en bedrijven die investeren in zonnepanelen op zijn schuurdak verdienen rendement in de vorm van tegoedbonnen voor biologische groente en fruit. Zijn organisatie BioRomeo werkt hiertoe samen met het crowdfundingplatform ZonnepanelenDelen. Op 20 november gaat de actie van start.
Krispijn en zijn collega-telers van BioRomeo, werkzaam in de Noordoostpolder, stellen hun schuurdaken beschikbaar voor zonnepanelen. Burgers die hierin investeren, krijgen biologische producten als tegenprestatie. De minimale inleg bedraagt 250 euro per eenheid, goed voor zes jaar lang een BioRomeo 'Groen-te-goedbon'. Elke bon staat voor 50 euro aan biologische aardappelen, groente en fruit van het seizoen, aangevuld met kaas en eieren. Deelnemers krijgen zo 300 euro aan producten van topkwaliteit terug.
Krispijn en zijn collega-telers van BioRomeo (Krispijn rechtsboven).
Een BioRomeo Groen-te-goedbon kan vier keer per jaar verzilverd worden. Elk kwartaal biedt andere verrassende biologische producten van het seizoen. De biologische producten zijn verpakt in een kartonnen doos en ook voor bedrijven perfect geschikt als kerstpakket of relatiegeschenk.
Boer Krispijn: "We komen veel mensen en bedrijven tegen die 'het verschil' voor duurzaamheid kunnen en willen maken; wij geven ze ook op deze manier graag die kans." De gemeente Noordoostpolder is positief over dit initiatief. Wethouder Andries Poppe: "Dit project sluit mooi aan bij de activiteiten van ons duurzaamheidsplan en laat zien hoe we samen kunnen bijdragen aan een betere leefomgeving."
De aftrap van het Groen(t)e Energie Project vindt plaats tijdens de MVO-prijsuitreiking op 20 november om 19:30 uur in 't Voorhuys, Beursstraat 1 te Emmeloord. Voor een persoonlijke toelichting van Krispijn, zie ook dit filmpje:
Abonneren
Vacatures
Bio-boer Krispijn oogst groen(te)stroom met crowdfunding
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-09-29 "Biologische teelt is de sleutel om klimaatverandering het hoofd te bieden"
- 2023-09-29 "Deze zoetere sterfruitvariëteit heeft de potentie om als handfruit geconsumeerd te worden"
- 2023-09-29 "Innovatie in de akkerbouw essentieel voor toekomstbestendigheid"
- 2023-09-29 "In Canada is biologisch al jaren normaal"
- 2023-09-27 Bio-appeltjes voor het ministerie
- 2023-09-27 Aardappeltelers krijgen na aangenomen motie twee weken extra om te oogsten
- 2023-09-27 "Vooruitzichten nieuwe biologische appelseizoen beter dan verleden jaar"
- 2023-09-27 "Tijdens piek verzenden we wekelijks meer dan 20.000 dozen"
- 2023-09-27 "Biologische bosuien in prijs gedaald"
- 2023-09-26 Spaanse coöperatie Vicasol groeit in bio
- 2023-09-26 Vlaams minister van Landbouw geeft startschot voor nieuw schooljaar vol biofruit
- 2023-09-26 Heeft compostthee een gunstig effect op bodem en plant?
- 2023-09-25 Bevredigende markt voor Siciliaanse bio-tomaat in Duitsland
- 2023-09-25 "Verkoop bio-AGF daalde in Duitsland in eerste jaarhelft"
- 2023-09-22 Moestuinconcept onder glas groeit: bio-tomatenkwekerij omgebouwd
- 2023-09-22 "1 op de 4 mensen die gezond eet, verpest het met verkeerde tussendoortjes"
- 2023-09-22 Vraag naar biologische Libanese appelen en noten hoger dan aanbod
- 2023-09-21 Draag een boer aan voor de Gouden Leeuwerik 2023
- 2023-09-20 Nieuwe versie eliminatiescenario ToBRFV in biologische teelt
- 2023-09-20 "Consument selectiever in kopen gesneden groenten en fruit"