Op zondag 29 juni is het Duitse Demeter-bedrijf Ökodorf Brodowin door een grote brand getroffen. Twee opslaghallen met daarin landbouwmachines, stro en krachtvoer zijn door de brand verwoest. Er zijn 102 brandweerlieden in actie gekomen. De schade wordt geraamd op meer dan een miljoen euro.
De 35 kalveren van de boerderij kwamen het meest in gevaar. De kalveren van tussen een week en drie maanden oud stonden namelijk erg dicht bij het vuur. Ze hebben rook ingeademd en één kalf is als gevolg daarvan overleden. "Omdat ze op stro staan, had één vonk genoeg geweest", zegt Franziska Rutscher, woordvoerder van het BD-bedrijf. "Dankzij de steun van onze bezoekers waren we in staat om snel te evacueren. Franziska is blij dat de vlammen vanwege de Westenwind niet over zijn geslagen naar de zuivelschuur. De boerderij heeft 200 melkkoeien. In de schuur staat ook de melkmachine." Volgens Matthias Franke zijn de kalveren er relatief goed van afgekomen. "De dierenarts heeft slechts bij acht kalveren van een week oud rookvergiftiging vastgesteld. Hij heeft medicijnen voorgeschreven voor deze dieren."
De directeur van Ökodorf Brodowin is opgelucht dat de oogst nog moet komen, daardoor hoopt hij de voervoorziening op peil te kunnen houden.
Voor meer informatie: www.brodowin.de
Abonneren
Vacatures
Grote brand op Ökodorf Brodowin
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-10-02 Van Gelder neemt horecaleverancier Vers Select over
- 2023-09-29 Odin bestaat 40 jaar
- 2023-09-28 Spaans- en Engelstalig Primeur-beursmagazine Fruit Attraction nu online te lezen
- 2023-09-28 Leerlingen vrije school logeren tijdens kennismakingsdagen op De Zonnehorst
- 2023-09-26 Motivatieprijs van Holland Pharma voor TerraSana
- 2023-09-22 Rigoni di Asiago neemt meerderheidsbelang in Ambrosiae
- 2023-09-22 Bram Moeskops treedt aan als directeur van FiBL Europa
- 2023-09-21 Pit&Pit breidt uit naar Duitsland
- 2023-09-19 Tuin de Es krijgt het Groene Lintje
- 2023-09-19 Zonnecarport met dubbelfunctie op Landgoed de Olmenhorst
- 2023-09-18 Bioboerderij 't Schop viert Eeuwfeest met honderden bezoekers
- 2023-09-15 Organic Flavour Company neemt Teamasters over
- 2023-09-12 Uit de oude doos: Volkert Engelsman van Eosta
- 2023-09-11 Nieuw veiligheidsplan na brand in Grasdrogerij Hartog in Lambertschaag
- 2023-09-11 Swinkels Family Brewers uitgeroepen tot 'Sustainable brewery of the year'
- 2023-09-11 "Kwaliteit is absoluut niet zwart-wit"