
Abonneren
Vacatures
- Accountmanager
- Agrarisch medewerker - Veredeling
- Logistiek Medewerker Groenten en Fruit
- Teler - Teeltspecialist - Hoofd Teelt - Head Grower
- Teamleider Productie
- Productiemedewerker
- Medewerker Sales Support
- Teeltspecialist
- Crop Manager Vollegrond Noord-Frankrijk
- Transportplanners Export
Top 5 - gisteren
Top 5 - afgelopen week
- Is rauwe melk kefir de nieuwe superdrank?
- Voorstel bio-boeren moet forse daling consumentenprijs mogelijk maken
- Radicaal, biologisch en dynamisch
- Cornelis Mosselman zamelt geld in om producten te doneren aan Voedselbank
- Nieuwe lijn met biologische bakkerijproducten van Nederlandse bodem: Driekant Vitale Voeding
Top 5 - afgelopen maand
- Wetenschappelijke studie toont aan dat synthetische bestrijdingsmiddelen gevaarlijker zijn dan natuurlijke middelen
- Vogelgriepvaccin stapje dichterbij
- Is rauwe melk kefir de nieuwe superdrank?
- Voorstel bio-boeren moet forse daling consumentenprijs mogelijk maken
- Fotoreportage: Nederlandse exposanten op Biofach/Vivaness 2023
Nieuw bij onoff spices!: biologische Thaise kokosroom
De meeste Nederlanders kennen kokosmelk al, maar weten vaak niet dat er een verschil is tussen kokosroom en kokosmelk. Vraag een willekeurige Thai hiernaar en zij zullen direct wijzen op het grote verschil in smaak en kwaliteit. Kokosroom wordt geproduceerd door het witte vruchtvlees van de kokosnoot te vermalen en te dompelen in water. Het vet uit het kokosvlees trekt dan in het water. Dit vocht wordt daarna nog een aantal keren over het kokosvlees gegoten, waardoor de room ontstaat. Deze room heeft hierdoor altijd een vetgehalte van minimaal twintig procent. Kokosmelk wordt gemaakt door het al eerder voor de kokosroom gebruikte kokosvlees nogmaals te gebruiken. Het vetgehalte van kokosmelk is daardoor altijd een stuk lager, tot soms zelfs maar vijf procent. Omdat kokosroom gewonnen wordt uit de eerste productie en kokosmelk uit de tweede productie, is ook de smaak van kokosroom veel puurder en authentieker. Ondanks dat kokosvet voor het overgrote deel bestaat uit verzadigde vetzuren, wordt dit echter niet gezien als ongezond. Dat komt omdat dit vet voor een substantieel deel bestaat uit laurinezuur, waaraan antimicrobiële eigenschappen worden toegeschreven. Foodwatch concludeerde in september 2012 in het artikel Kokosvet? dan ook dat 'kokosvet een positieve bijdrage kan leveren aan een gezond dieet'.
Bij de zoektocht in Thailand naar een producent van biologische kokosroom is Onno Stienen uitgekomen bij een fabrikant die gebruik maakt van biologisch geteelde kokosnoten uit de provincie Prajuab Khiri Khan, aan de kust van de Thaise Golf in Zuid-Thailand. Deze provincie staat bekend om de productie van de beste kokosnoten van heel Thailand. Zoals alle producten van onoff spices! is ook de kokosroom een authentiek Thais product, waarbij geen concessies worden gedaan aan smaak of kwaliteit. Er worden geen smaakstoffen, conserveringsmiddelen of kleurstoffen toegevoegd. En uiteraard voldoen alle producten aan de uitgangspunten van Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen: People, Planet, Profit.
Er zijn inmiddels ruim twintig verschillende biologische producten van onoff spices! Deze voldoen allemaal aan de hoge kwaliteitseisen die kenmerkend zijn voor de filosofie van het bedrijf. Kokosroom van onoff spices! is geschikt voor vegetariërs en past in een glutenvrij en lactosevrij dieet. Het wordt verkocht in blikjes met een 'easy open' deksel. De inhoud van 160 ml komt overeen met de benodigde hoeveelheid voor het bereiden van de 50 grams verpakkingen van de curry's en soepen van onoff spices! Dit is genoeg voor een maaltijd voor twee personen. De kokosroom is vanaf eind mei 2014 te koop bij Marqt.
Voor meer informatie: info@onoffspices.nl en www.onoffspices.nl
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-03-20 "Eigenlijk draait meesterschap om passie en liefde voor het product en hoe dat tot stand komt"
- 2023-03-16 "De nieuwe bananenbroodmixen passen heel goed bij de doelgroep"
- 2023-03-15 Nieuwe linzenmiso en Mikawa mirin
- 2023-03-09 "We gaan nog opvallender vermelden dat we geen suiker- en zoetstoffen toevoegen"
- 2023-03-01 Waarom scoren biologische producten vaak slecht in producttesten?
- 2023-03-01 Nederlands vlaggetje maakt oorsprong van sojabonen nog duidelijker
- 2023-02-21 Belgische webshop Pit&Pit breidt uit en biedt gezonde voeding aan in heel België en Frankrijk
- 2023-02-17 Spelt van Nederlandse bodem: meer lokaal, meer vruchtwisseling
- 2023-02-15 Nieuwe reeks paaseitjes in verschillende smaken
- 2023-02-13 Nieuwe chips van lokaal geteelde zoete aardappelen
- 2023-02-07 "Onze nieuwe kokosvlokken zijn een perfect knapperig glutenvrij ontbijtgraan"
- 2023-02-07 "Verrassende smaakcombinaties en nieuwe chocoladerecepturen te zien en te proeven"
- 2023-02-03 Dankzij koekjes 153 m2 biodynamische landbouwgrond aangekocht
- 2023-02-02 Nieuwe melkchocolade-alternatieven zonder de traditionele melkvervanger
- 2023-01-31 De keuze is gevallen op de 'Flips'
- 2023-01-31 Nieuwe biologische en vegan notenpasta's met 85% notenaandeel
- 2023-01-30 "High oleïc pinda's bevatten meer goede vetten dan andere pinda's"
- 2023-01-24 "Wij maken bio-pindakaas met hart en ziel, daarom maken wij kans tegenover het grote geld"
- 2023-01-13 Nieuw streekproduct: biologische zonnebloemolie van Nederlandse bodem
- 2023-01-13 Nieuwe haverrepen met zachte textuur: MadeGood Mornings