Het ontwerpbesluit voor de nieuwe zoogkoeienregeling is ongunstig voor de biologische sector. Dit meldt BioForum op haar website. Het ontwerpbesluit voorziet dat de premie enkel gaat naar gespecialiseerde veehouders. Bedrijven die diversifiëren en daardoor minder dieren houden, worden hierdoor benadeeld.
Wie minder dan 20 zoogkoeien heeft, zou volgens dit ontwerpbesluit niet meer in aanmerking komen voor de premie. Uit een studie van het Departement Landbouw en Visserij blijkt dat meer dan de helft van de huidige zoogkoehouders uit de boot zouden vallen. Dit geldt voor het merendeel van de biologische zoogkoehouders. Tevens wil de Regering de premie enkel voorzien voor gespecialiseerde vleesrassen.
BioForum is het ermee eens dat de zoogkoeienregeling in de eerste plaats moet mikken op bedrijven die professionaliseren. Maar professionaliseren is meer dan specialiseren. Deze bepaling gaat volledig voorbij aan de situatie van landbouwbedrijven die professionaliseren middels diversificatie en gemengde bedrijven, zoals je in bio vaak ziet. De bio-vleesveehouderij is veelal gericht op de rechtstreekse verkoop en het gaat vaak om gemengde bedrijven. Een lager aantal zoogkoeien is dus inherent aan bio.
Bovendien maakt bio ook gebruik van andere rassen dan diegene die klassiek in de gangbare landbouw worden gebruikt.
BioForum vraagt bijgevolg dat het minimum aantal zoogkoeien wordt geschrapt, en dat alle rundertypes die gehouden worden als zoogkoe in aanmerking mogen komen voor de nieuwe zoogkoeienregeling.
Voor meer informatie: www.bioforum.be

Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
Top 5 - afgelopen maand
- Lidl als eerste grote retailer met alle winkels biologisch gecertificeerd
- Fotoreportage zomereditie BIOFACH - de Nederlandse exposanten
- Poiesz koopt de tienduizend kilo biologische broccoli, bestemd voor de composthoop, van Friese teler
- Biohuis teleurgesteld over verkennend gesprek met kabinet over stikstof
- Sri Lanka verklaart zich failliet nadat het een jaar geleden de biologische teelt bij wet oplegde
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-08-10 Landbouwministerie VS voert biologische dierenwelzijnsnormen opnieuw in nadat Trumps regering die schrapte
- 2022-08-10 Bioboer John Reimert wint Mooiste Modderpoel-verkiezing 2022
- 2022-08-08 Is biologisch vlees echt lekkerder?
- 2022-07-18 Twee biologische boeren in de race voor Mooiste Modderpoelverkiezing 2022
- 2022-07-13 Bio-pastasaus met verse venkelworst gaat internationaal
- 2022-07-08 Onderzoek: '80% van het vlees, bloed en melk van koeien en varkens bevat plastic'
- 2022-07-08 Boer Bas verzamelt financiering voor nieuwe stal via crowdfunding
- 2022-07-04 Afrikaanse varkenspest komt steeds dichterbij
- 2022-07-01 "Als we stoppen met gifgebruik en kunstmest, dan zal er veel goeds gebeuren voor de boeren"
- 2022-06-29 Odin zet vol in op hanenvlees
- 2022-06-28 Past het dier nog op ons bord?
- 2022-06-23 Brede belangstelling voor open dag Exterkate Biologische Varkenshouderij
- 2022-06-16 Iedereen aan de krekels en meelwormen
- 2022-06-14 Biologische boeren met Jersey koeien gezocht
- 2022-06-13 Vlaamse minister op bezoek bij BioVar.be
- 2022-06-13 De Groene Weg viert haar 40-jarig jubileum
- 2022-06-03 Natuurlijk gedrag stimuleren in alternatieve huisvesting bevordert welzijn varkens
- 2022-06-03 Biologische salami en gekookte en gerookte ham gepresenteerd tijdens PLMA
- 2022-05-30 Uitbraak Afrikaanse Varkenspest bij biologisch varkensbedrijf in Baden-Württemberg
- 2022-05-25 Nieuwe webshop heeft biologisch vlees in de kuib