Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Ongekende vul- en combinatiemogelijkheden

Carl Siegert presenteert de Brostei

Carl Siegert presenteert deze week op de Horecava de Brostei. Dit zijn nieuwe biologische 'broodbakjes' met ongekende vul- en combinatiemogelijkheden. Ze zijn er in twee maten en verkrijgbaar in wit en bruin. De witte versie van de Brostei is extra smaakvol door de zonne- en pompoenpitten die erin zijn verwerkt; aan de bruine is lijnzaad toegevoegd.

Vullen maar

Carl Siegert blijft vernieuwen. Deze keer met de Brostei, een hol broodje met een stevige basis. De Brostei hoeft na ontdooien slechts 2 minuten in een oven van 180 °C en is dan klaar voor gebruik.


Twaalfuurtje

Lunchen was nog nooit zo leuk. Met de Brostei maakt u namelijk in een handomdraai feestelijke lunchhapjes. Steek bijvoorbeeld het klassieke twaalfuurtje in een nieuw jasje: een grote Brostei met een uitsmijter, aangevuld met klassieke huzarensalade en een kroketje.

Voor meer informatie: www.carlsiegert.com
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer