De Traay: van klein winkeltje op studentenkamer naar moderne honingverwerker
Vandaag de dag combineert De Traay haar ambachtelijke imkerij met moderne honingverwerking, wat resulteert in een prachtig assortiment kwaliteitshoning.
Deze honingtoppings zijn de nieuwste aanwinsten in het assortiment van De Traay.
De Traay heeft al 30 jaar een eigen imkerij. De dagelijkse omgang met de bijenvolken vormt nog steeds de basis voor het vakmanschap waarmee honing wordt gemaakt. De Traay hanteert strenge eisen ten aanzien van haar leveranciers, de kwaliteit van de geleverde grondstoffen en werkt daarom samen met imkers die rekening houden met het leefmilieu van mensen, bijen en planten en heeft zelfs in samenwerking met Skal de EKO-richtlijnen voor honing opgesteld.
De honingverwerking gebeurt bij lage temperaturen (maximaal 40 graden Celcius). De crème honing wordt geënt en geroerd, zodat in meerdere weken een mooie kwaliteit crème wordt opgebouwd. Uiteindelijk wordt de honing zodanig gefilterd, dat eventuele vervuiling wordt verwijderd, maar natuurlijke bestanddelen zoals (voedzame) stuifmeelkorrels in de honing blijven. Een gecontroleerde verwerking dus waarbij de waardevolle voedingstoffen (enzymen, eiwitten, mineralen en vitaminen) bewaard blijven.
Voor meer informatie: www.detraay.com, www.bd-totaal.nl
Bron: BD-Totaal weeknieuws, week 44
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-06-05 Nieuw: chips gemaakt van met biologisch zeewier bemeste zilte aardappels
- 2023-05-30 Waitrose lanceert eerste eigen merk Fairtrade biologische kokosolie in het Verenigd Koninkrijk
- 2023-05-26 Amandelpasta en gemengde notenpasta in grote 'jubileumpotten'
- 2023-05-24 Brits chocolademerk maakt comeback op de Europese markt
- 2023-05-19 Biologische teelt in crisis, maar consumptie richt zich wel op milieuvriendelijke alternatieven
- 2023-05-09 Demeter-honing maakt rentree op Nederlandse markt
- 2023-05-09 EU en Tradin Organic stimuleren regeneratieve biologische cacaoproductie in Sierra Leone
- 2023-05-04 Nieuwe biologische soepen in wereldse smaken
- 2023-04-20 Zeilschip de Tres Hombres levert 12 ton biologische Trinitario cacaobonen af in Amsterdam
- 2023-04-13 Alnatura nieuw in de Nederlandse winkelschappen
- 2023-04-05 Paastrends: Halve eitjes en paaseitabletten
- 2023-03-31 Nieuw: hagelslag voor in het zelftapsysteem
- 2023-03-29 Fairtrade bio-chocolademerk in nieuw jasje en nu ook Praliné blocs
- 2023-03-24 "Ik kijk nu volledig anders tegen een zak sesamzaad aan"
- 2023-03-23 "Het verhaal van onze familie is verweven met deze pastafabriek"
- 2023-03-22 Nieuwe Less Sugar chocoladepasta's nu verkrijgbaar
- 2023-03-20 "Eigenlijk draait meesterschap om passie en liefde voor het product en hoe dat tot stand komt"
- 2023-03-16 "De nieuwe bananenbroodmixen passen heel goed bij de doelgroep"
- 2023-03-15 Nieuwe linzenmiso en Mikawa mirin
- 2023-03-09 "We gaan nog opvallender vermelden dat we geen suiker- en zoetstoffen toevoegen"