Foodtruck Mama Mascha is een mobiele kookstudio gericht op lekker, gezond en eenvoudig eten. De missie van Foodtruck Mama Mascha is om mensen enthousiast te maken om meer zelf te koken, zonder pakjes en zakjes en met meer groente en fruit.
Door de gasten te laten 'spelen' met eten en kookworkshops aan te bieden met eenvoudige receptuur wil eigenaar Mascha Perquin-Sarneel een groot publiek inspireren. De ingrediënten die gebruikt worden zijn zo veel mogelijk biologisch en/of uit de streek.
De workshops worden gegeven in een kleine vrachtwagen omgebouwd tot een prachtige eetkeuken, voorzien van alle gemakken. De Truck kan naar iedere gewenste locatie rijden: de sportclub, het schoolplein, de kinderopvang, in de tuin of bij een bedrijf voor de deur. Foodtruck Mama Mascha is door iedereen in te huren voor opdrachten en organiseert ook zelf kookworkshops. Daarnaast staat de truck regelmatig op grote festivals.
Oprichter en eigenaar Mascha Perquin-Sarneel is zo tevreden over de voortgang van haar nog jonge bedrijf (2011) dat zij haar concept vanaf nu ook als franchise formule gaat aanbieden: "Er is grote behoefte aan eenvoudige recepten, waarmee mensen gezond en lekker kunnen koken. Veel mensen weten niet meer wat 'gezond' is en veel ouders zijn zoekende. Kinderen hebben geen idee waar hun eten vandaan komt. Eten is best ingewikkeld geworden en als full time werkende moeder heb ik hetzelfde meegemaakt. Als je 's avonds moe thuis komt wil je toch nog graag iets met vitamines op tafel zetten voor je kinderen, maar wel snel graag. En vooral belangrijk: je wilt niet horen: dat lust ik niet! Dat is voor mij de drijfveer geweest om Foodtruck Mama Mascha te starten en mijn carrière als bankdirecteur overboord te gooien. Voor mij begint het met het gebruiken van je gezond boeren verstand en dus met eenvoudig koken met meer verse groente en fruit. Ik geef in de truck tips en recepten die mijn gasten daarna zelf klaarmaken. Ik krijg veel enthousiaste reacties en hoop mensen te kunnen inspireren om zelf lekker aan de slag te gaan. Ik ben zelf niet zo'n knutselaar met mijn kids, maar ik kan wel goed knutselen met eten."
Doel van Foodtruck Mama Mascha is om een landelijk dekkend netwerk te krijgen en in iedere regio dus een truck te laten rijden. De franchiseformule is inmiddels klaar en nu is men op zoek naar franchisenemers. De wens is om in 2013 te starten met 2 extra trucks.
Kijk op www.foodtruckmamamascha.nl of op de Facebook-pagina.
Voor meer informatie:
Mascha Perquin-Sarneel
mascha@foodtruckmamamascha.nl
06 31927132

Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
- Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
- Fotoreportage: Jubileumjaar De Groene Passage feestelijk afgetrapt met Zomermarkt
- De Speld steekt de draak met biologisch
- Honderden bezoekers voor BioVelddag
- Skal constateerde in 2021 geen enkele non-conformiteit bij 67% van de gecertificeerde bedrijven
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
- In memoriam: Frans baron van Verschuer
- "We zeiden tegen elkaar: als we dit doen, dan gaan we voor 100% biologisch"
- John Arink gaat discussie aan met Henk Bleker bij Humberto op RTL4
- Ronald van Marlen spreekt Rabobank-aandeelhouders aan op verantwoordelijkheid voor 'landbouwpuinhoop'
- Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
Landelijk dekkend netwerk is het doel
Foodtruck Mama Mascha gaat uitbreiden met franchiseformule
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-06-28 Nieuwe samenwerking GEPU en Rungis
- 2022-06-24 UMC Utrecht gaat voor gezonder voedingsaanbod
- 2022-06-21 Australische pubs overwegen om sla als bijgerecht optioneel te maken om verspilling tegen te gaan
- 2022-06-17 Eerste biologische bedrijfsrestaurant in Hamburg geopend
- 2022-06-17 Zwitserse samenwerking brengt biologische voeding in crèche, school en kantine
- 2022-06-10 Exki breidt cateringservice uit naar Antwerpen
- 2022-06-07 "Wij kennen alle boeren waar we inkopen"
- 2022-06-02 Ruim vijf miljoen maaltijden gered van verspilling in 2021
- 2022-06-02 CO2-Impact Tool moet assortiment in bedrijfsrestaurants verduurzamen
- 2022-06-01 Een Tweede Michelinster voor De Nieuwe Winkel
- 2022-05-24 Telers en chefs ontmoeten elkaar op de Rungis Food Fair
- 2022-05-23 Royal Spelt opent eigen bitterballen- en krokettenfabriek
- 2022-05-20 De Nieuwe Winkel verkozen tot Beste Biologische en Groenterestaurant
- 2022-05-18 Aantal foodtruckondernemingen sinds 2017 verdubbeld
- 2022-05-17 Marktplaats voor horeca met overschotten en imperfecte producten
- 2022-05-17 Woonzorgcentrum en biopluktuin starten samenwerking
- 2022-05-16 Anne&Max zet hotelketen voor insecten op
- 2022-05-13 Bij SLA eten kinderen tot en met 10 jaar gratis
- 2022-05-11 "We kunnen nu eindelijk ons pand in zijn volledigheid benutten"
- 2022-05-10 Anne&Max opent 25e vestiging