De USDA heeft aangekondigd dat biologisch gecertificeerde producten uit de VS en de EU vanaf heden als zodanig op beide markten verkocht mogen worden. Dit is het gevolg van het in februari getekende equivalentie-akkoord. Plaatsvervangend landbouwsecretaris Kathleen Merrigan ondertekende de overeenkomst met Dacian Ciolos, Europees commissaris voor landbouwontwikkeling. Ook ambassadeur Isi Siddiqui, Amerikaans handelsvertegenwoordiger voor landbouwonderhandeling, ondertekende de overeenkomst.
"Deze samenwerking zal nieuwe markten openen voor Amerikaanse telers, meer mogelijkheden creëren voor kleine bedrijven en goede banen voor Amerikanen, die biologische producten telen, verpakken, verschepen of verkopen", zei Merrigan. "Gelijkwaardigheidsregelingen, zoals deze, zijn cruciaal voor de groei van de Amerikaanse biologische industrie — ze vergen zorgvuldige onderhandeling om te verzekeren dat we het bestaande Amerikaanse handelsbeleid handhaven, terwijl we er tegelijkertijd voor zorgen dat de landbouwproducten kunnen concurreren op het niveau op de wereldmarkt."
De USDA meldt dat uit schattingen is gebleken dat de verkoop van Amerikaanse bio-producten aan de EU aanzienlijk zal kunnen groeien in de eerste paar jaar van deze regeling.
Bron: Agri-pulse.com
Abonneren
Vacatures
Bio-handelsovereenkomst tussen VS en EU ingegaan
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-09-22 Wachtlijst voor natuurinclusief boeren via Land van Ons
- 2023-09-21 Niet-toegestaan glufosinaat aangetoond in biologische producten
- 2023-09-19 Nieuw in Nederland: keuzedeel agro-ecologie
- 2023-09-18 Inschrijven voor Nuffield Scholarship kan tot 1 oktober
- 2023-09-12 Nieuwe masterclass biologisch van de HAS en Yuverta start eind oktober
- 2023-09-08 Aanmelden Innovatie Challenge voor studenten en young professionals geopend
- 2023-09-07 Blauwtongvirus vastgesteld op enkele schapenbedrijven in Midden-Nederland
- 2023-09-05 VK stelt verplichting COI bij import vanuit de EU opnieuw uit
- 2023-08-31 Linda Broekhuizen nieuwe voorzitter bestuur Foodvalley NL
- 2023-08-17 Extra toezicht op percelen op afstand van de hoofdlocatie
- 2023-08-17 Totaal beheerd vermogen Triodos Investment Management in het eerste halfjaar van 2023 +3,5%
- 2023-08-15 Start tweede inspectie bij hoog risico bedrijven
- 2023-08-11 Alle informatie over eiwithoudende gewassen gebundeld op Zwitsers kennisplatform
- 2023-08-09 Grootste nationale groenteprogramma van start, 120.000 kinderen leren over gezonde voeding
- 2023-08-09 KNMI werkt aan nieuwe klimaatscenario’s
- 2023-08-09 Verdiepingscursus biodynamische landbouw op Warmonderhof
- 2023-07-19 Veel kindermarketing voldoet niet aan de regels
- 2023-07-19 Grote landbouwonderwerpen komen terug in nieuwe trainingen voor de landbouw
- 2023-07-18 Dit zijn de finalisten van de EU Organic Awards 2023
- 2023-07-17 Coen van den Bighelaar nieuwe portefeuillehouder Bedrijfsovername bij NAJK