Een duurzaam kerstdiner staat niet gelijk aan tot moes gekookte worteltjes met een droge vegaschijf. Dat bewijst chef-kok Jaymz Pool, bekend van het kookprogramma 'Born to Cook'. Greenpeace daagde hem uit om met een tas vol biologische producten een heerlijk driegangendiner te bereiden. Herman van Bekkem, campagneleider duurzame landbouw bij Greenpeace, deed de boodschappen.
Een duurzame kerst begint idealiter met een bezoekje aan de natuurvoedingswinkel of de boerenmarkt. Maar ook veel 'gewone' supermarkten hebben tegenwoordig een aardig assortiment biologische producten. "Verantwoord voedsel is biologisch voedsel", zegt Herman. "Niet alleen zijn biologische groenten en fruit vaak lekkerder, ze zijn ook beter voor het milieu, omdat bij de teelt geen kunstmest of schadelijke bestrijdingsmiddelen worden gebruikt. Bij biologische producten weet je bovendien zeker dat er niet met je eten is gerommeld, bijvoorbeeld door genetische manipulatie."
Maar met de keuze voor biologische producten ben je er als duurzame kok nog niet. Naast de schappen met aardappelen en spruitjes liggen zelfs in de natuurvoedingswinkel bessen uit Chili en avocado's uit Israël. Niet de meest verantwoorde keuze, legt Mariken Stolk van Milieu Centraal uit. "Hoe het voedsel van akker of kas naar de supermarkt wordt getransporteerd, bepaalt ook hoe duurzaam het is. Zacht fruit, peultjes en andere bederfelijke producten worden vaak per vliegtuig vervoerd. Mango's, sinaasappels en bananen komen met de boot, wat veel minder energie kost." Omdat het lastig is al dit soort afwegingen bij het groentevak in de supermarkt te maken, heeft Milieu Centraal de Groente- en fruitkalender in het leven geroepen. Handig om te gebruiken tijdens het boodschappen doen.
Vlees en vis laat Herman, zelf al jaren vegetariër, liever liggen. "De zeeën en oceanen zijn zwaar overbevist", legt hij uit. "En ook het eten van veel vlees en zuivel is bepaald niet milieuvriendelijk. Vooral grazers, zoals koeien en schapen, stoten veel broeikasgassen uit. Dat geldt helaas net zo goed voor biologisch gehouden dieren, al hebben die wel een beter leven. Daarnaast produceert het vee dat we in Nederland houden per jaar zo'n 70 miljard kilo mest die de bodem en de lucht vervuilt."
Dus koos Herman voor dit kerstmaal voor vlezige portabella's, grote paddestoelen die qua textuur en smaak aan een sappige steak doen denken. Ook linzen, rijk aan eiwitten en mineralen, gingen mee naar Jaymz. De tv-kok schudde in no time drie overheerlijke gerechten uit zijn mouw; gerechten die in een handomdraai op tafel kunnen worden gezet. Download de recepten hier.
Bron: GPM Online 04
Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
- "Als we stoppen met gifgebruik en kunstmest, dan zal er veel goeds gebeuren voor de boeren"
- "Basilicumolie, waar het allemaal mee begon, is nog altijd ons meest populaire product"
- QR-code neemt consument bij de hand in de wereld van specerijen
- PAN Nederland constateert meer bestrijdingsmiddelen in tuinplanten
- Demoveldbijeenkomsten robuuste aardappelrassen: 4, 11 en 20 juli
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
- In memoriam: Frans baron van Verschuer
- "We zeiden tegen elkaar: als we dit doen, dan gaan we voor 100% biologisch"
- John Arink gaat discussie aan met Henk Bleker bij Humberto op RTL4
- Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
- Ronald van Marlen spreekt Rabobank-aandeelhouders aan op verantwoordelijkheid voor 'landbouwpuinhoop'
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-07-01 Rock Werchter gaat voor lokaal lekkers met de Smaakfabriek
- 2022-06-29 Jubileumcongres EFMI over de foodtrends van gisteren, vandaag en morgen
- 2022-06-28 Nieuwe samenwerking GEPU en Rungis
- 2022-06-24 UMC Utrecht gaat voor gezonder voedingsaanbod
- 2022-06-21 Australische pubs overwegen om sla als bijgerecht optioneel te maken om verspilling tegen te gaan
- 2022-06-17 Eerste biologische bedrijfsrestaurant in Hamburg geopend
- 2022-06-17 Zwitserse samenwerking brengt biologische voeding in crèche, school en kantine
- 2022-06-10 Exki breidt cateringservice uit naar Antwerpen
- 2022-06-07 "Wij kennen alle boeren waar we inkopen"
- 2022-06-02 Ruim vijf miljoen maaltijden gered van verspilling in 2021
- 2022-06-02 CO2-Impact Tool moet assortiment in bedrijfsrestaurants verduurzamen
- 2022-06-01 Een Tweede Michelinster voor De Nieuwe Winkel
- 2022-05-24 Telers en chefs ontmoeten elkaar op de Rungis Food Fair
- 2022-05-23 Royal Spelt opent eigen bitterballen- en krokettenfabriek
- 2022-05-20 De Nieuwe Winkel verkozen tot Beste Biologische en Groenterestaurant
- 2022-05-18 Aantal foodtruckondernemingen sinds 2017 verdubbeld
- 2022-05-17 Marktplaats voor horeca met overschotten en imperfecte producten
- 2022-05-17 Woonzorgcentrum en biopluktuin starten samenwerking
- 2022-05-16 Anne&Max zet hotelketen voor insecten op
- 2022-05-13 Bij SLA eten kinderen tot en met 10 jaar gratis