"Tientallen jaren van veronderstelde verbeteringen in de productie van levensmiddelen hebben in plaats daarvan vooral afval, vernieling en ziekten veroorzaakt." Dit zijn de harde woorden van directeur van het Amerikaanse Stonyfield Farm. Gary Hirshberg gaf op 28 september een presentatie bij MIT Sloan.
De presentatie is onderdeel van het project 'Inventing a Win-Win-Win-Win-Win Future' van 'MIT Sloan Dean's Innovative Leader Series. In deze serie delen succesvolle bedrijfsleiders hun ervaringen met MIT Sloan-studenten en MIT-gemeenschappen.
In dertig minuten vertelde hij over de nadelen die de huidige Amerikaanse landbouw- en voedingsindustrie met zich meebrengen. Vervolgen bracht hij goed nieuws: Hij vertelde over Stonyfield, de biologische yoghurtfabrikant draait inmiddels een jaarlijkse omzet van 330 miljoen dollar draait. Voor hem is dit het ultieme voorbeeld van een bedrijf dat met een systematische aanpak voor duurzaamheid gaat, zo min mogelijk afval veroorzaakt en een grote verbintenis heeft met biologische voeding.
Met een samengestelde jaarlijkse groei van meer dan 24 procent in de afgelopen achttien jaar, bewijst Stonyfield dat biologische voedselproductie helemaal niet zo beperkt is in opschalingsmogelijkheden.
Stappen in duurzaamheid en vermindering van afval hebben sinds 2006 bij Stonyfield geleid tot een kostenbesparing van meer dan 18 miljoen dollar. Het resultaat: traditioneel dure biologische producten zijn in prijs gedaald. Hirshberg zegt dat hij nu bulkverkoop van bio-yoghurt aan scholen kan realiseren tegen dezelfde prijs die zij voor yoghurt van niet-biologische merken betalen.
Abonneren
Vacatures
Enorme kostenbesparing door duurzame aanpak
Biologisch biedt hoop voor de toekomst volgens directeur Stonyfield
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-09-19 Berichten over toename 'megastallen' vergelijking appels met peren
- 2023-09-15 Wales riskeert honderden duurzame bedrijven door schrappen steun voor biologische landbouw
- 2023-09-11 Melkveehouderij komt met visie voor de toekomst
- 2023-09-11 "Onze boerderij is een historische voedselplek met focus op de toekomst"
- 2023-09-08 Biologisch melkveebedrijf Van Schriek opent nieuwe potstal met succesvolle open dag
- 2023-09-08 Blije Koe zuivel start succesvolle crowdfunding om transitie naar ethische melkveehouderij door te zetten
- 2023-09-07 Aldi meldt eerste positieve resultaten van project Kruidenrijk Grasland
- 2023-09-06 Melkprijs Eko-Holland blijft ook in september gelijk
- 2023-09-05 Sector wil naar kunstmestvrije melkveehouderij
- 2023-09-04 Melkprijzen Eko-Holland blijven gelijk voor september 2023
- 2023-09-04 Zelfs in geschikt grasland groeien te weinig kievitskuikens op
- 2023-09-01 Primeur: lokaal geproduceerde biologische kaas gelanceerd in Indonesië
- 2023-08-31 Nieuwste roodflora kaas: Antonius Abt
- 2023-08-31 Arla Foods-melkprijs blijft ook in september 2023 ongewijzigd
- 2023-08-30 OpdeHim na koerswijziging verder met slechts 15 koeien
- 2023-08-28 Ook Friese geitenhouder merkt dat biologisch boeren niet voor iedere boer rendabel is
- 2023-08-28 FrieslandCampina-garantieprijs biologische boerderijmelk daalt met 1,25 euro
- 2023-08-25 Petjes en shirts voor Organic Valley-fans
- 2023-08-24 Opnieuw 300 hectare biodiverse kruidenrijke graslanden erbij dankzij donateurs
- 2023-08-23 Zomermeststoffen helpen gras-klaver de zomer door