
Judith (links) met één van haar medewerkers
Judith bestelt voornamelijk bij De Nieuwe Band en Udea. "Er is inmiddels zoveel mogelijk als het gaat om biologische producten, dat is goed om te merken." Toch mist ze nog wel wat producten in het assortiment. Een lekkere, betaalbare feta bijvoorbeeld. En grote literflessen van de bekende limonades, maar dan in bio-variant: bitter lemon, cola en sinas. "Je moet in een eetgelegenheid als deze op de dranken verdienen, maar dit lukt nu niet.”

De tekst bovenin maakt duidelijk waar Vreemde Streken voor staat
Eetwinkel Vreemde Streken werkt met streekproducten en biologische producten, ook wordt rekening gehouden met de seizoenen. Judtih serveert bijvoorbeeld Wageningse wijn, werkt met jam uit Lunteren en er zijn sappen uit de streek verkrijgbaar.” De eetwinkel bestaat nu vijf jaar. Om de hoek zit ook een kook- en cadeauwinkel die door het duo gerund wordt. Toen ze openden hadden ze vooral studenten als klant verwacht, Wageningen is immers een echte studentenstad. "Dit blijken tegen onze verwachting in juist voornamelijk dertigers en veertigers te zijn." De gasten komen niet alleen uit Wageningen, maar er zitten ook veel mensen uit omliggende plaatsen tussen, evenals dagjesmensen. "De meesten die bij ons belanden zijn bewust op zoek naar biologisch."

De kaart
Op de kaart staat onder meer soep en salade, evenals hartige taart. Er is ook huisgemaakte falafel. Een driegangenmenu is al voor 17,50 euro te verkrijgen. "Dit is dus relatief goedkoop en ook nog eens biologisch. Wij bieden betaalbaar en lekker eten." Dit menu wisselt overigens elke dag. Judith vindt het leuk om steeds nieuwe dingen te bedenken. Zo werkt ze ook veel samen met anderen. In de zomer wordt bijvoorbeeld samen met het naastgelegen café en een studentenvereniging een popfestival georganiseerd. "We gaan biologisch eten prominent laten zien, zorgen dat ze bij ons naar binnen komen. Het thema wordt 'organic world food'. Biologisch op een hippe en frisse manier gepresenteerd."
Met deze bakfiets bezorgt Vreemde Streken
Vooroordelen
Ze vindt het jammer dat er nog steeds veel vooroordelen zijn over biologisch. "Zo denken velen dat wij enkel vegetarische gerechten hebben. Wel is het zo dat het vrij veel vega is, in het nabijgelegen andere biologische restaurant wordt just veel vlees geserveerd. Zij trekken hierdoor een heel ander publiek. We verwijzen ook vaak naar elkaar door. Daarin zie je ook wel de sociale kant van bio terug."
Voor meer informatie:
Judith Scheltema
Eetwinkel Vreemde Streken
Eerste Kloostersteeg 3
6707 DL Wageningen
0317 452200
info@vreemdestreken.nl
www.vreemdestreken.nl