Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Duitse onderzoekers pakken schimmel in aardbeienplant aan

De aardbei is gezond en lekker, maar ook vatbaar voor ziekten. Vooral de schimmels Verticillium dahliae en Verticillium albo-atrum leveren de Duitse bio-aardbeientelers veel kopzorgen op.

Een oplossing is de biologische bestrijding van de schadelijke schimmel. Het 'Landwirtschafts- und Verbraucherschutzministerium Brandenburg (LVLF)' en het ' Leibniz-Zentrum für Agrarlandschaftsforschung' hebben in 2010 een methode ontwikkeld en gepatenteerd. De aardbeienplant wordt met niet-beschadigde subtypes Verticillium geënt. De goedaardige variant zorgt ervoor dat de ziekte niet door kan dringen tot de plant. Het kan vergeleken worden met een inenting tegen de groep.

Om te bekijken of de methode daadwerkelijk werkt, is in april een twee jaar durend onderzoek gestart. Momenteel wordt in diverse laboratoria de werking van het middel in de gaten gehouden. Het doel is om een preparaat te produceren dat op grote schaal gebruikt kan gaan worden.


Publicatiedatum: