Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Jan Velema treedt terug als directeur Vitalis Biologische Zaden

Per 1 januari 2012 zal Jan Velema terugtreden als directeur Vitalis Biologische Zaden. Om persoonlijke redenen heeft Velema besloten uit het dagelijkse management van Vitalis terug te treden en zijn aandelen in Vitalis per 1 januari 2012 over te dragen aan Enza Zaden. Hij blijft betrokken bij de organisatie en zal als adviseur bij Vitalis actief blijven.

De dagelijkse leiding van Vitalis zal per 1 januari 2012 door Henk Haitsma worden overgenomen. Haitsma is vanaf 1998 vanuit Enza Zaden, als voorzitter van het management team, bij Vitalis betrokken geweest. Hij wordt directeur van Vitalis naast zijn functie als directeur Enza Zaden Benelux. De directie van Enza Zaden wil benadrukken dat het eigen, biologische karakter van de Vitalis-organisatie een groot goed is, dat behouden dient te worden.

Vitalis Biologische Zaden

In 1994 richtte Velema Vitalis op als gespecialiseerd zaadveredelingsbedrijf voor de biologische sector. Naast het managen van een jonge, groeiende onderneming heeft hij op het gebied van biologische zaden veel energie gestoken in het tot stand brengen van (internationale) regelgeving en het creëren van draagvlak bij overheid, onderzoek en maatschappij. Zeker in deze uitdagende beginjaren was het Velema’s pioniersgeest die Vitalis op de kaart heeft gezet. Na het samengaan met de Enza Zaden-organisatie in 1998 kwam er een verdere versnelling van de internationale expansie. Inmiddels is Vitalis Biologische Zaden een niet meer weg te denken onderdeel van de internationale Enza Zaden-organisatie.
Publicatiedatum: