Turks hotel heeft eigen bio-boerderij
Vers en lokaal biologisch eten tijdens de vakantie
"Op onze boerderij hebben we 500 hectare oogst biologische appelen en biologische groenten, drukken we onze eigen olijfolie en produceren wij wijn uit onze biologische druiven. Al deze inspanning is de moeite waard omdat goede catering behoort tot één van de belangrijkste factoren voor een gast om te kiezen voor een hotel. Zevenendertig procent van onze gasten zijn vaste bezoekers", vertelt Ahmet Turgan, General Manager van het vijfsterren hotel.
"Fruit, groenten, olijven, olijfolie, brood, jam en noten geserveerd met biologische kwaliteit en zonder toevoegingen rechtstreeks van de boerderij. Onze koks bereiden veel van de gerechten direct aan het buffet waardoor de gasten precies zien welke ingrediënten gebruikt worden."
Het hotel en de boerderij profiteren van hun ligging aan de Turkse Middellandse Zeekust. De Turkse Rivièra staat bekend als de tuin van het land. De hellingen van het Taurusgebergte zorgen voor een ideaal klimaat. Groenten, fruit en granen groeien, vooral goed op de vruchtbare vlaktes van het Middellandse Zeegebied. Op de boerderij van de familie van de hotelhouder werken zestig personen. Olijfbomen en wijnstokken groeien op een oppervlakte van 250 hectare, terwijl de fruitbomen en moestuinen te vinden zijn op de resterende 250 hectare. De olijfolie en de wijn wordt geperst en ter plaatse verwerkt. Ongeveer 60 procent van de wijn die aangeboden wordt in het hotel komt voort uit deze wijngaard.
Voor meer informatie: www.thomascook.nl en www.sentidohotels.com