
De premie van 137 euro per hectare wordt gefinancierd door de Europese Unie (EU), de provinciale en de landelijke overheid. "De boeren ontvangen de premie omdat de biologische landbouw ook veel andere taken heeft, zoals de bescherming van de biodiversiteit en het duurzaam gebruik van hulpbronnen", licht Ines Strehlau, parlementslid van de Landtag toe.
George Kleinwort, fruitteler uit Haselau en bestuurslid van het 'Vorstand des Kreisbauernverbandes' bekritiseerde de plannen van de provinciale overheid. Zijn angst is dat de bio-producten na het schrappen van de premie duurder zullen worden. "We moeten bekijken hoe we goedkoper kunnen gaan produceren, zodat de biologische producten niet alleen voor tien procent van de bevolking te veroorloven zijn."
Dit is in overeenstemming met de eis van Bündnis 90/Die Grünen. Zij willen meer aandacht voor regionale economieën en ervoor zorgen dat biologische producten niet door heel Duitsland vervoerd moeten worden. De plaatselijke markt moet dus gestimuleerd worden.