
Martin Zenner is één van de biologische kippenboeren in Saarland. Hij houdt 6.500 biologische kippen op zijn bedrijf in Obersalbach. "We hebben onze vaste klantenkring. Deze omvat biologische winkels, afzetketens, restaurants en bakkerijen." Hij merkt al sinds januari een stijgende vraag, maar zijn kippen kunnen natuurlijk niet meer eieren leggen dan ze nu doen.
Hij houdt kippen van het ras Lohmann Tradition. "Het zijn vriendelijke en zeer sociale dieren", zegt de vrouw van Martin, Katja. "Ze leggen 's zomers en 's winters hun eieren tussen zes en tien uur 's morgens." Vanaf 10 uur mogen de kippen buiten rondscharrelen, dan opent Katja dagelijks beide roldeuren.
Het merendeel van de eieren wordt verkocht aan reformwinkels (20 cent per ei), waar de klant ongeveer 35 tot 45 cent per ei betaalt. "Gekleurde eieren zijn in met Pasen, maar deze bieden wij niet. Dat zou erg duur zijn."