"Wij staan achter het hele concept dat achter de Cargohoppers zit. Hoe leuk ons voertuig ook is, het gaat in eerste instantie om de reductie van de kilometers in een binnenstad. Dáár geloof ik heilig in en dát willen we uitdragen. En daarmee zijn we naar mijn mening, redelijk goed op dreef. Inmiddels spreekt de hele vakwereld van het 'Utrechtse model'. Ik vind dat ook een eerbetoon aan onze Cargohopper", licht Van der Linden toe.
Zonder subsidie
De totale ontwikkeltijd bedroeg nog geen vijf maanden. Dat komt omdat Van der Linde niet afwachtte of hij eventueel subsidie voor zijn plan kon krijgen, maar alles zelf financierde. "Anders gebeurt er niets en bovendien vind ik dat je pas echt iets duurzaams doet, als het zichzelf ook kan bedruipen." Inmiddels is die mening één van de kernwaarden binnen het Utrechtse model. De overheid moet zoveel mogelijk faciliteren in plaats van subsidiëren.Achteraf bezien was 2009 wellicht niet het meest ideale jaar om te starten. Toch is het Van der Linden niet tegengevallen. "Natuurlijk zijn er beslist weken geweest dat Cargohopper mij meer hoofdpijn dan munten heeft opgeleverd. Maar al met al draait Cargohopper als zelfstandig project niet slecht."
Vooruitgang
Al met al duurde het tot eind vorig jaar voor Van der Linde concreet merkte, dat ook andere vervoerders Cargohopper als volwaardig systeem gingen zien voor de laatste meters van een zending. "Daar hebben we inderdaad lang op moeten wachten. Ook dat ligt aan 2009. Maar we zien dat het besef rijpt. Inmiddels zijn er zo’n 10 vervoerders en twee winkelketens die het transport in de binnenstad zelf aan ons overlaten. Dat is de echte vooruitgang, want daarmee reduceren we niet alleen onze eigen vervoersbewegingen maar halen we ook echt veel transportkilometers van derden uit de binnenstad."Cargohopper II
Van der Linden is er van overtuigd dat komst van Cargohopper II transportondernemers nog eerder over de streep zal trekken gebruik te maken van het systeem. "De tweede Cargohopper wordt groter en veel sneller en is dedicated voor het vervoer van paletten en rolcontainers. Daar is nog meer behoefte aan dan aan het vervoer van pakjes. Bovendien kunnen we met het tweede voertuig andere steden een veel universeler concept laten zien."De ondernemer hoopt dat andere steden als Rotterdam, Amsterdam, Deventer en Enschede nu ook knopen door gaan hakken. "Wij laten dagelijks zien dat het werkt. Nu moeten meer steden het Utrechtse model overnemen. Des te makkelijker wordt het dan voor derde partijen, hun vervoer en logistiek daarop af te stemmen."