Je krijgt deze pop-up te zien omdat dit de eerste keer is dat je onze site bezoekt. Krijg je deze melding altijd te zien dan heb je je cookies uitstaan en zullen die blijven verschijnen.
Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!
Je ziet deze popup omdat dit de eerste keer is dat u de site betreed. Als u dit bericht blijft krijgen zet dan alstublieft uw cookies aan
Besparing op voedselkilometers en CO2-uitstoot
Natudis en La Place voegen Nederlandse distributie samen
Natudis, het groothandelsonderdeel van Wessanen Benelux voor natuurvoedingswinkels, en La Place, de bekende horecaketen van V&D met dagverse, huisgemaakte producten, voegen in Nederland hun landelijke versdistributie samen. Beide gaan gebruik maken van de gespecialiseerde transporteur Vroegop-Windig, die al vervoerder van La Place is. Door deze stap zullen beide ondernemingen aanzienlijk op voedselkilometers en CO2-uitstoot besparen.
In combinatie met de eerdere overname van versgroothandel Kroon is Natudis in Nederland hierdoor dagelijks totaalleverancier van zowel verswaren als van droge kruidenierswaren (DKW) voor biologische winkels. Afnemers van Natudis zijn de vestigingen van de eigen franchiseketens Natuurwinkel en GooodyFooods, en zelfstandige speciaalzaken voor biologische voeding die de verswaren en merkproducten van Natudis, zoals De Rit, Fertilia en Luna e Terra, afnemen. Voor La Place zijn de afnemers de restaurants en klanten van cateringdiensten.
Elkaar gevonden in duurzaamheid
"We hebben elkaar gevonden op het punt van duurzaamheid", zegt Jeremy Deacon, Managing Director van Wessanen Benelux. "Als Wessanen Groep focussen we volledig op biologische producten, omdat die niet alleen goed zijn voor de wereld, maar ook gezond voor jezelf en erg lekker. La Place is al bijna 100 procent natuurlijk en biedt ook steeds meer biologische producten. Allebei realiseren we ons dat duurzaamheid verder gaat dan alleen het product. Het gaat om alles eromheen, inclusief duurzaam transport."
Kortere leadtimes geeft versere producten
"Vroegop-Windig is voor ons in meerdere opzichten een natuurlijke distributiepartner", aldus Droes Prinsen, Manager Commerciele Services La Place. "Duurzaamheid is voor ons ook van groot belang. Door de samenwerking verhogen we niet alleen de efficiency, maar ook de kwaliteit. Door ons transport en logistiek slimmer in te richten kunnen wij onze vestigingen en afnemers van cateringdiensten nog versere producten aanbieden. Door zo maximaal mogelijk Nederlandse producten af te nemen verkorten wij leadtimes, maken conservering onnodig en beschikken daarmee over versere producten. Die vanzelfsprekend ook smaakvoller zijn."
Winkeliersvoordeel bij één totaalleverancier
Voor Natudis is het bieden van een totaalassortiment van verswaren en droge kruidenierswaren van belang om de leidende positie op de Nederlandse markt voor biologische voeding te handhaven en verder uit te bouwen. Inkopen bij één leverancier biedt biologische winkeliers voordelen op het gebied van marketing, assortiment en kosten. Ook is Natudis hierdoor nog beter in staat ondersteuning te bieden op het gebied van categoriemanagement en merchandising, waardoor ondernemers de winkelprestaties verder kunnen verbeteren. En tot slot hebben winkeliers de zekerheid van de strenge extra controle door Natudis op de eisen waar biologische producten aan moeten voldoen.