
De stijging betekent dat de biologische voedselverkoop nu ongeveer 3,1 procent van de totale Zweedse voedselverkoop bedraagt.
De speler met de grootste toename is het de wijn- en gedistilleerde drankenproducent Systembolaget. Dit bedrijf heeft een monopoliepositie op de markt. De verkoop van Systembolaget steeg met veertig procent. Ekoweb voorspelt dat ook dit jaar de verkoop met 20 tot 40 procent zal toenemen.
"Biologisch voedsel heeft zich erg goed gehouden, zowel in de retail als in de horeca. De toename van elf procent komt in een heel ander licht te staan als je in ogenschouw neemt dat de omzet voor conventioneel voedsel in dezelfde periode niet is gestegen en de prijzen gelijk zijn gebleven. De omzet van bio-voedingsmiddelen steeg dus op eigen kracht, zonder hulp van prijsstijgingen", zegt Cecilia Ryegárd van Ekoweb.
Ekoweb verwacht dat de verkopen van biologische voeding in 2011 in totaal met tussen de vijf en zeven procent gaan stijgen, een stijging van ongeveer 114 miljoen euro. Dit betekent dat de markt voor biologisch voedsel de één miljard euro-grens kan bereiken.