Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Hoger aandeel vrouwen in bestuurskamers loont

Het wordt vaak verondersteld, maar nu is het volgens onderzoekers ook proefondervindelijk vastgesteld: als in een team van werknemers een behoorlijk aantal vrouwen zit, scoort dat beter dan de mannelijke bolwerken die nu de bestuurskamers bevolken. Zulke gemengde teams boeken meer omzet, winst en winst per aandeel. Het effect is het grootst bij 50 tot 60 procent vrouwen. Nu is het aandeel vrouwen in de top van Nederland nog geen 10 procent.

De gemengde teams doen het vooral beter omdat mannen en vrouwen elkaar dan scherp houden, blijkt uit het onderzoek van de Universiteit van Amsterdam. Als mannen of vrouwen onder elkaar zijn, wordt er minder toegezien op afspraken en prestaties.

Andere voordelen van meer diversiteit die vaak worden genoemd, werden in het onderzoek niet aangetoond. Daarbij gaat het om zaken als een beter bedrijfsimago, meer oog voor de belangen van klanten en werknemers en minder riskant gedrag.

Het onderzoek werd gedaan door Sander Hoogendoorn, Hessel Oosterbeek en Mirjam van Praag, hoogleraar ondernemerschap en organisatie en wetenschappelijk directeur van het Amsterdam Center for Entrepeneurship van de UvA.

Ondanks de uitkomsten is Van Praag geen voorstander van een quotum voor meer vrouwen in de top. Uit onderzoek naar de wettelijke verplichting voor meer vrouwen in Noorwegen bleek dat de prestaties van de bedrijven daar juist slechter werden. Dat lag niet zozeer aan de vrouwen als wel aan het snel moeten aantrekken van jongere en minder ervaren bestuurders toen de wet werd ingevoerd. Om zulk paniekvoetbal te voorkomen is een streefcijfer op termijn volgens Van Praag wel een goed idee; zo kan in de lagen onder de raad van bestuur een groep capabele vrouwen worden gevormd.

Bron: VK banen



Publicatiedatum: