Vooral verse producten doen het goed
Frankrijk: 70% consumenten koopt bio in supermarkt
Er was vooral veel vraag naar verse producten. Zo kocht 80 procent van de consumenten van biologische levensmiddelen groenten en fruit en 72 procent melkproducten. Ook biologische eieren en kruidenierswaren zijn erg populair in Frankrijk. Ongeveer een derde van de consumenten koopt biologisch brood, thee en ontbijtspullen. Daarnaast worden producten op basis van soja, biologische voedingssupplementen en babyvoeding van biologische aard aangeschaft.
Biologisch voedsel begint er steeds meer gewoon goed te worden. Biologische levensmiddelen worden tegenwoordig door meer dan 40 procent van de Fransen gekocht en ze zijn ook in veel schoolkantines en restaurants te vinden.
Het grootste distributiekanaal voor biologische levensmiddelen is inmiddels de traditionele supermarkt. 70 procent van de consumenten koopt daar zijn biologische producten. Daarbij gaat het vooral om babyvoeding, thee, ontbijtspullen en kruidenierswaren. Ook versmarkten zijn een belangrijk afzetkanaal. Circa 40 procent van de biologische consumenten koopt hier zijn, vooral, verse bijproducten. Verder koopt men circa één op de vier biologische producten (vooral voedingssupplementen, producten op sojabasis, dranken en kruidenierswaren) bij speciaalzaken, waarvan er in Frankrijk ongeveer 2.000 bestaan. Biologisch brood en vlees worden vaak via de ambachtelijke bakker en slager verkocht.
Bron: NL EVD Internationaal