Het areaal waarop biologische aardbeien geteeld worden is dit jaar in Californië gedaald. Dit meldt de in Watsonville gevestigde 'California Strawberry Commission. Toch verwachten de telers dat de verkoop sterk zal blijven.
Dit jaar heeft Californië een areaal van 1.591, tegen 1.730 hectare in 2010. Yelers lijken voorzichtig te zijn en willen niet teveel aanplanten. "We proberen een sterk biologisch programma te draaien om ons conventionele deel aan te vullen", zegt Cindy Jewell van California Giant. "We zijn erg voorzichtig, willen de vraag niet teveel opvoeren." Het biologisch areaal van het bedrijf blijft jaar op jaar eigenlijk hetzelfde.

Well-Pict in Watsonville handhaaft haar biologische programma op ongeveer 12 tot 15 procent van het totale volume, zegt salesmanager Dan Crowley. "Er is de mogelijkheid om uit te breiden als dat noodzakelijk blijkt te zijn. Biologische teelt blijft ingewikkelder dan de conventionele teelt. De opbrengst daalt na verloop van tijd met ongeveer een derde. Dat blijft een uitdaging."
Andrew & Williamson Fresh Porduce heeft haar biologische areaal in Baja California dit seizoen met ongeveer 15 procent verhoogd. "Dit in reactie op vraag van klanten", zegt Mark Munger. "In Baja is er alle ruimte voor ons om het biologische programma te verhogen, wat dit betreft zitten we in een sterke positie."
Naturipe Farms uit Napels heeft een productmanager aangenomen voor de biologische categorie - Keith Parker. Hoewel het bedrijf de meeste van haar biologische aardbeien in noordelijke districten teelt, starten zij dit seizoen in het zuiden.