
De groentetassen centraal in de winkel
"Je kunt het zo zien: De klant is hier koning, maar wij zijn de baas." Ze noemt als voorbeeld de linzensoep, deze stond er al van twee merken, maar de klant wilde toch een ander merk. "Dit derde merk bestellen we dan toch, de rest van de bestelling komt gewoon in de winkel terecht. Dit kost wel wat meer moeite, maar deze extra service geeft ons onderscheidend vermogen."

Marsjiah vertelt dat eigenaresse Anita Verweij het belangrijk vindt om net wat andere producten aan te bieden dan in gelijksoortige winkels in de omgeving. "Zelf vind ik dit ook wel het leuke, wij ondersteunen de kleinere leveranciers, geven hen een kans om de producten aan een breder publiek te tonen."

Zes van de medewerkers van Natuurwinkel Overveen, rechts is Marsjiah
Kennis over producten is belangrijk, maar door het uitgebreide assortiment is het voor de medewerkers een uitdaging om van ieder product iets te weten "Wel merk ik dat de klanten dit waarderen. Tegelijkertijd leer ik zelf ook enorm veel over voeding, wat in mijn verdere carrière zeker weer van pas zal komen." Marsjiah ziet overigens wel een verschuiving in het klantenbestand. "De jonge ouders is duidelijk een groep die zich steeds vaker laat zien in de winkel, zij gaan steeds bewuster om met voeding."

De agf-afdeling van Natuurwinkel Overveen
Achterin de winkel is een relatief grote agf-afdeling te vinden, waarbij vooral de houten kisten waarop de producten liggen in het oog springen. "Dit hebben we zelf in elkaar geknutseld, deze kisten geven een gezelligere uitstraling." Seizoensgebondenheid staat hoog in het vaandel. "Wat mij opvalt is dat veel klanten amper weten hoe dingen groeien. Ze zijn dan verontwaardigd als iets er niet is, terwijl dit dan bijvoorbeeld een echt seizoensproduct is."

De Natuurwinkel Overveen is volop aan het vernieuwen, zo zijn de kassa's sinds twee maanden voorzien van een scanapparaat. Marsjiah geeft toe dat dit soms nog wat wennen is. Ze hoopt dat binnenkort ook de bestellingen automatisch doorgevoerd kunnen gaan worden. "Nu gaan we nog met een boek langs het vak, dit is vrij tijdrovend, zeker gezien de hoeveelheid verschillende leveranciers. We maken het onszelf soms dus een beetje moeilijk."

Steeds meer verschillende soorten wijn in het schap
Voor meer informatie:
Anita Verweij
Natuurwinkel Overveen
Bloemendaalseweg 228
2051 GM Overveen
023 525 0764
www.natuurwinkeloverveen.nl