Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Steeds meer biologische teelt op daken in Tokio

In Tokyo wordt voor de biologische groente- en fruitteelt steeds vaker uitgeweken naar daken. Deze trend is gevolg van de toegenomen bezorgdheid over de voedselveiligheid onder de Japanse bevolking.

Na waanzinnige industrialisatie reageerde Kenju Takashui door een non-profitvereniging Oedoyasai op te richten. Dit was elf jaar geleden en inmiddels verzorgt hij dertig tuinen op hoogte in Tokyo. "Het doel van onze vereniging is om de consumenten in Tokyo bewuster te maken over de zelfvoorziening van voedsel. De meeste stadsbewoners weten niet eens hoe groenten worden geteeld. Sommigen geloven dat watermeloenen aan bomen groeien."


Een tuin op de bovenste verdieping van een gebouw in Tokio

In de tuinen van gemiddeld 40 tot 60 vierkante meter worden allerlei gewassen geteeld, zoals spinazie, asperges, tomaten, courgettes, watermeloenen, bramen en bosvruchten.