Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Stijging van aantal varkens met maagproblemen in Nederland

Het aantal varkens met maagafwijkingen is aanzienlijk toegenomen, dat heeft de Gezondheidsdienst voor Dieren (GD) gemeld. Afgelopen zomer heeft de GD varkensmagen in twee slachthuizen onderzocht, uit het onderzoek bleek dat 58 procent van de magen afwijkingen vertoonden. Twintig jaar geleden was dit volgens GD-dierenarts Peter van der Wolf 36 procent. Zeugen hebben een structureel hoger percentage maagafwijkingen, dit percentage steeg van 68 procent naar 74 procent.

Het percentage dieren met ernstige maagzweren is laag. Slechts 4,4 procent van de zeugen en 0,2 procent bij vleesvarkens. Deze percentages zijn niet gestegen in de laatste twee decennia.

Van der Wolf vindt de resultaten opmerkelijk. "De voeding van varkens is de afgelopen jaren aanzienlijk veranderd, door gewijzigde recepturen en verandering van technieken. Dit heeft blijkbaar niet geresulteerd in verbetering van de gezondheidstoestand van de varkens."

De cijfers uit de slachthuizen komen overeen met de gegevens bij de GD: enkele ernstige klachten, en veel magen die niet in perfecte staat zijn. Van der Wolf vindt het tijd dat er beter nagedacht gaat worden over het welzijn van de varkens met maagproblemen. "Voor mensen zijn maagproblemen erg pijnlijk, er moet bekeken worden hoe dit bij de varkens zit."

Publicatiedatum: