Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Hongaarse dames lopen stage bij geitenboerderij Eureka

Vorige maand hebben twee Hongaarse boerinnen een week lang stage gelopen op de Woudenbergse geitenboerderij Eureka aan de Davelaar. De stage kwam tot stand onder auspiciën van de Leusdense stichting Vriendschapsband Leusden-Tét. Leusden onderhoudt al meer dan tien jaar officieel vriendschappelijke betrekkingen met een aantal Hongaarse dorpen rond Tét, bij Györ.

Adél Tóth en Márta Sallai uit Tét kwamen naar Nederland met de bedoeling kennis te maken met de Nederlandse productie van geitenkaas. De Hongaren hebben zelf een geitenhouderij met 120 geiten en 85 hectare land in de gemeente Tét.

In de week dat de Hongaren in Nederland waren, maakte de Woudenbergse boer Jan van Laar verschillende excursies naar biologisch gecertificeerde bedrijven in den lande. Zo werden er bezoekjes gebracht aan een kinderboerderij, een zorgboerderij, een grote, moderne geitenhouderij en een kleinschalig werkend bedrijf. Het gezelschap ging daarvoor naar Amsterdam, Egmond aan de Hoef, Maarsbergen en Stroe. Uiteraard waren de Oost-Europese gasten ook getuige van het productieproces op de Woudenbergse boerderij zelf. Op een video werd getoond hoe de kaasmakerij in Hongarije verloopt.

Jan van Laar kijkt terug op een geslaagde week. "Wij hebben onvergetelijke dagen gehad en we willen graag iedereen bedanken die daaraan hebben meegewerkt", aldus Adél Tóth en Márta Sallai die inmiddels teruggekeerd zijn naar Hongarije.

Bron: Leusderkrant

Publicatiedatum: