Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Biologische kaasproducenten willen onderzoek naar melkzuur in pekelbaden

Biologica heeft mede namens FrieslandCampina, Rouveen Kaasspecialiteiten en Cono Kaasmakers een projectvoorstel ingediend bij het Productschap Zuivel om te onderzoeken of melkzuur gebruikt kan worden om het pekelbad bij de productie van biologische kazen op de juiste zuurgraad te houden. Nu wordt daar nog zoutzuur voor gebruikt. Zoutzuur is tijdelijk toegelaten door de Europese Commissie, maar het is mogelijk dat die toelating eind 2010 wordt ingetrokken.

De Nederlandse producenten van biologische kaas zien het liefst dat ook in de toekomst met zoutzuur kan worden gewerkt en zullen dat ook bij de Europese Commissie kenbaar maken. Er is echter al wel wat vooronderzoek naar mogelijke alternatieven gedaan. Daarbij bleek dat een pekelbad aangezuurd met melkzuur bij de productie van jonge biologische kaas niet tot afwijkingen in de kwaliteit leidde. Om vast te stellen of er effect is melkzuur op de rijping van biologische oude kaas is meer onderzoek nodig.

De totale kosten die met het aanvullende onderzoek gemoeid zijn worden geraamd op 25.000 euro. Daarvan is het ministerie van EL&I via het netwerk BioConnect bereid tot maximaal 50 procent bij te dragen. Van het Productschap Zuivel wordt 12.500 euro aan ondersteuning gevraagd.

Bron: AgriHolland

Publicatiedatum: