Mededelingen
Vacaturesmeer »
Laatste reactiesmeer »
- Fotoreportage eerste biologische markt in Roosendaal (1)
- Green & White introduceert ambachtelijk Boerderijs (1)
- "Gangbare landbouw kan de wereld niet voeden" (2)
- Zuiver Zuivel breidt EKO-assortiment uit met twee nieuwe producten (1)
- Syngenta krijgt octrooi op klassiek veredelde rode peper (2)
- Lieke is Vrij - Eerste voedingsmerk dat glutenvrij én biologisch is (2)
- Bio Republic: Nieuw test- en aanbevelingsplatform voor bio-producten (1)
- OERsterk: Het gezondheidsboek dat iedere hype doorstaat (1)
- Bionext is bezorgd over herziening Europese zaadwetgeving (2)
- Verregaande regulering Europese zaadmarkt lijkt aanstaande (3)
Top-5 gisteren
Top-5 afgelopen week
Top-5 afgelopen maand
Overig nieuwsmeer »
- Inval De Regent in Eindhoven zou gaan om witwassen door bedrijf Teletick - Omroep Brabant
- Eis 5,5 jaar cel tegen Joep van den Nieuwenhuijzen - AD.nl
- 'Zwakke ader is voor rechter niet relevant' - AD.nl
- OM legt dwang tot bedelen ten laste aan familie - Parool.nl
- Gouweleeuw: Ik pas bij AZ - Telegraaf.nl
- 'Heel moeilijk om aanslag als Woolwich te voorkomen' - Volkskrant
- Partij voor de Dieren koopt natuur - Hartvannederland.nl
- Meldpunt voor verspilling in de zorg - NOS
- Audi A3 Limousine vanaf 28.500 euro - Autokopen.nl
- Michael Boogerd wordt commentator bij Eurosport - Radio.NL
Bron: Google Nieuws
Koerslijstmeer »
Wisselkoersen t.o.v. Euro
Bron: ECB
Euribor
Bron: homefinance.nl
Bleker: "Diervriendelijk vlees inderdaad niet altijd goed voor het milieu"
Staatssecretaris Bleker (ministerie EL&I) heeft een brief aan de Tweede Kamer gestuurd over diervriendelijk versus milieuvriendelijk produceren in het licht van de verduurzamingdiscussie. Bleker reageert hiermee op de uitspraak van Louise Fresco (hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam) over dit onderwerp. "De stelling van mevrouw Fresco klopt. Uit wetenschappelijke rapporten (onder andere Blonk milieu-advies) blijkt dat biologisch geproduceerd pluimveevlees op een aantal milieuaspecten slechter scoort dan gangbaar geproduceerd pluimveevlees en op een aantal milieu-aspecten vergelijkbaar of beter scoort. In opdracht van het Productschap Pluimvee en Eieren (PPE) voert de WUR een vergelijkende studie uit naar het verschil in scores op duurzaamheid (milieu, dierenwelzijn, diergezondheid/antibioticagebruik) tussen gangbaar en biologische pluimveevleesproductie. Het rapport verschijnt deze zomer. Dit is ook aangegeven in recente antwoorden op Kamervragen over de 'plofkip' (Aanhangsel der Handelingen 2011-2012, nr. 2830)."
Hij refereert in de brief ook naar de beweging in de Nederlandse markt die gaande is voor zowel diervriendelijk als voor milieuvriendelijk geproduceerd pluimveevlees. "En men probeert dit waar mogelijk beiden te integreren in nieuwe concepten."
Klik hier om de volledige brief te lezen.
Publicatiedatum: 12-7-2012
Ander nieuws uit deze sector:
Reacties:
Blij dat deze man binnenkort het veld ruimt. Het is toch wel heel bizar dat iemand met zo'n weinig verstand van zaken besluiten mag nemen en volledig de plank mis slaat. Hij snap het echt niet!
Anja de Waard, Mijdrecht
- 17-8-2012 18:36:24
wat makkelijk allemaal.
biologisch mogen geen smaak en geur stoffen. Synthetische eiwitten in het voer. geen Genetische manipulatie. al deze stoffen mogen we niet hormonen of groei-bevorderaars noemen. maar de gangbaar kippen en varkens, groeien er wel sneller door.
anders gezegd; per kilo gram groei. heb je zo minder voer nodig. en dat is dan duurzaam. zo vertellen ze dat met een poker gezicht. wel lef.
maar het is krom. topsport noemen ze ook altijd. ik noem het de mensen bedonderen.
bert, epe
- 12-7-2012 21:33:46
Plaats een reactie:

reageer op dit artikel
mail dit artikel
print

