Mededelingen

Vacaturesmeer »

Laatste reactiesmeer »

Top-5 gisteren

Top-5 afgelopen week

Top-5 afgelopen maand

Overig nieuwsmeer »

Koerslijstmeer »

Euribor




Publiek-private samenwerking in onderzoek: Bionext doet voorstellen voor ontwikkeling duurzame, biologische landbouw en voeding

De invoering van het topsectorenbeleid door minister Verhagen en de bezuinigingen op het onderzoeksbudget van de overheid hebben gezorgd voor een nieuwe dynamiek in de onderzoeksaansturing. Naast het bundelen van ideeën uit het bedrijfsleven is het nu ook belangrijk direct te kijken naar de eigen financieringsmogelijkheden. Voor de meeste projecten voorziet de overheid in een gedeeltelijke financiering van het onderzoek. Bij de topsectoren is dat 50%.

Op 2 juli liep de deadline af voor het indienen van voorstellen voor onderzoek in 2013. Bionext heeft vragen verzameld en vier voorstellen (PPS-en) ingediend. De PPS-en van Bionext gaan over de volgende thema's:

  1. Integrale duurzaamheid
  2. Het vermarkten van natuur en biodiversiteit
  3. Op naar de top in dierenwelzijn
  4. Diergezondheid en natuurlijke middelen.

Bionext heeft eveneens input geleverd voor PPS-en die door andere penvoerders zijn ingediend, zodat biologisch goed onder de aandacht blijft. Bijvoorbeeld over PPS-en rondom bodem, keteninnovatie, plantgezondheid, uitgangsmateriaal en veredeling.

Het gaat in deze fase om algemene ideeën. Wanneer de plannen door de eerste beoordeling komen, worden deze verder uitgewerkt in projecten. Concrete ideeën kunnen dan ingevoegd worden. Voorstellen uit het bedrijfsleven die Bionext deze ronde niet kon onderbrengen in PPS-en, blijven op een longlist staan.

Hoewel het topsectorenbeleid de betrokkenheid van het bedrijfsleven bij door de overheid gefinancierd onderzoek vergroot, is het de vraag of de uitvoering aansluit bij het tempo en de innovatiekracht van het MKB, zowel gangbaar als biologisch. Bionext zal haar ervaringen met dit beleid delen met de politiek.

Bron: Bionext

Publicatiedatum: 6-7-2012

 



 

Ander nieuws uit deze sector:

22-5-2013 BioForum: Strengere bio-controle van kracht
21-5-2013 Gezamenlijke promotiecampagne Demeter en Bio Suisse
17-5-2013 Louis Bolk Instituut gevraagd voor visie op dierlijke mest en bodemvruchtbaarheid
16-5-2013 Open dag Hogeschool voor Natuurgeneeswijzen Arnhem: 1 juni
16-5-2013 "Gangbare landbouw kan de wereld niet voeden"
16-5-2013 IFOAM EU: Zaadwetgeving moet geschikt zijn voor agro-biodiversiteit
15-5-2013 Eierenschandaal Duitsland: Controle-instituut verliest bevoegdheid
8-5-2013 Bionext teleurgesteld over voorstel voor nieuwe zaadwetgeving
6-5-2013 Frankrijk: Biologische landbouw in 'kritieke fase'
3-5-2013 IFOAM EU maakt dossier over herziening bio-wetgeving
3-5-2013 Bio Suisse: Dochteronderneming moet geloofwaardigheid vergroten
2-5-2013 Lintje voor Jan Diek van Mansvelt
2-5-2013 Leen Geerse nieuwe adviseur Biologische Akkerbouw DLV Plant
2-5-2013 Bionext start tweejarige bio-promotiecampagne
2-5-2013 Etienne Gangneron nieuwe voorzitter l'Agence Bio
1-5-2013 Jaap de Vries vertrekt bij Skal Biocontrole
1-5-2013 Subsidie van 300.000 euro voor 'Bio zoekt Boer en Bio zoekt Keten 2013'.
1-5-2013 BelOrta informeert telers over omschakelen naar biologisch
1-5-2013 Warmonderhof: 25 studenten afgestudeerd
1-5-2013 Europese steun voor promotieproject 'Biologisch proef je'

 

Plaats een reactie:

Naam: *
Woonplaats: *
Email: *
  E-mail weergeven
Bericht: *