Mededelingen

Vacaturesmeer »

Laatste reactiesmeer »

Top-5 gisteren

  • Er is gisteren geen nieuws gepubliceerd.

Top-5 afgelopen week

Top-5 afgelopen maand

Overig nieuwsmeer »

Koerslijstmeer »

Euribor




"Haal groenten zelf op bij telers uit de buurt"
De Roode Ploeg viert deze maand haar 20-jarig bestaan

Tholen - Natuurvoedingswinkel De Roode Ploeg in Harlingen bestaat 20 jaar. De huidige eigenaar, Niels Konijn, wilde dit historische feit niet zomaar onopgemerkt voorbij laten gaan. Daarom wordt de hele maand juli feestgevierd in het pand aan de Hoogstraat. "Afgelopen zaterdag hebben we ons jubileumfeestje gehouden. Daarbij waren leveranciers, vaste klanten en vrienden en kennissen aanwezig. Het was erg druk op dit geslaagde feestje", vertelt Niels.  



De hapjes werden verzorgd door Janna Buck, zij verzorgt culinaire reizen op zeilschip Excelsior. "Daarbij gebruiken ze alleen eerlijke ingrediënten van lokale boeren en vissers. In de gerechten van zaterdag heeft ze uiteraard alleen biologische producten gebruikt."



Niels is de vijfde eigenaar op rij en staat sinds 2011 aan de leiding van de winkel. De grootste verandering in de afgelopen twintig jaar is volgens hem dat de biologische branche niet langer een nichemarkt is, maar uitgegroeid is tot een volwaardige sector. "Belangrijk is ook dat de winkel met de tijd mee gaat. Daarom ondergaat de winkel geleidelijk aan een metamorfose. De komende tijd wordt de groentestelling vernieuwd en in september is de broodafdeling aan de beurt." 

Deze maand zijn bij De Roode Ploeg vier verschillende weekaanbiedingen verkrijgbaar. "Deze week is het sap van Puur Noord Nederland in de aanbieding." In de winkel is verder nog weinig van het jubileum te zien. "Wel staat het momenteel tjokvol met de bloemen die we tijdens ons feestje gekregen hebben. Dit geeft een extra feestelijk tintje aan de winkel. De jubileumetalage moeten we nog inrichten." 


Zelf op bezoek bij telers

De Roode Ploeg bedient klanten in Harlingen en de omliggende dorpen. Niels geeft aan dat er in de omgeving ook veel biologische telers gevestigd zijn. Veel telers uit de buurt leveren hun producten aan De Roode Ploeg. Boer Jochem bijvoorbeeld, die ook bekend is van Boer Zoekt Vrouw. "Ik ga de verse groenten zelf bij de telers halen, dat maakt het winkelier-zijn hier ook erg leuk. Dit geeft echt een meerwaarde. Het werkt ook de andere kant op: de telers vinden het ontzettend leuk om hun spullen op deze manier ook aan rechtstreeks aan de consument te kunnen verkopen."

De klanten hebben ook veel waardering voor de werkwijze. "Als de bloemkool op is en ik aangeef dat ik deze zo even bij Cees ga halen, komen ze daar 's middags graag even voor terug. Ze weten daardoor zeker dat het vers is en uit de regio afkomstig is." 

Voor meer informatie:

Niels Konijn
De Roode Ploeg
Hoogstraat 25
8861 AD Harlingen
0517 430603
info@deroodeploeg.nl
www.deroodeploeg.nl

Publicatiedatum: 3-7-2012
Auteur: Lenneke Schot
Copyright: www.biojournaal.nl

 



 

Ander nieuws uit deze sector:

17-5-2013 Natuurwinkel Nieuwe Stijl in Ermelo viert feest
16-5-2013 EkoPlaza-medewerkster vindt levende vogelspin tussen bananen
16-5-2013 Overval gepleegd op Origin'O in Overijse
15-5-2013 Bio Company: 32ste filiaal geopend in Berlijn
14-5-2013 Omzet Alnatura groeit weer met dubbele cijfers
14-5-2013 Chat en lezing met EkoPlaza-ambassadeur Richard de Leth
13-5-2013 Opfrisbeurt voor Estafette Ede
13-5-2013 EkoPlaza derde in top 10 snelst groeiende franchiseformules
8-5-2013 Bionese in Blankenese gesloten
3-5-2013 Biologische markt Canada nu 3,7 miljard dollar waard
2-5-2013 Karin Melzers Ökomarkt na 27 jaar gesloten
29-4-2013 Alnatura-concept slaat aan in Zwitserland
26-4-2013 Wessanen koopt France Alter Eco
26-4-2013 Tegut: Focus op discountprijzen gaat niet ten koste van bio-aandeel
25-4-2013 Demonstranten gooien ruiten van Denn's Biomarkt in
24-4-2013 De opkomst van EkoPlaza in vogelvlucht
24-4-2013 VS: Vertrouwen in USDA Organic label en bio-producten toegenomen
23-4-2013 Winnaars vouchers op BioWest zijn blij verrast
23-4-2013 Verenigde Staten: 8 op de 10 ouders kopen biologische producten
22-4-2013 EkoPlaza organiseert online retailsafari

 

Plaats een reactie:

Naam: *
Woonplaats: *
Email: *
  E-mail weergeven
Bericht: *