Mededelingen
Vacaturesmeer »
Laatste reactiesmeer »
- "Gangbare landbouw kan de wereld niet voeden" (1)
- Zuiver Zuivel breidt EKO-assortiment uit met twee nieuwe producten (1)
- Syngenta krijgt octrooi op klassiek veredelde rode peper (2)
- Lieke is Vrij - Eerste voedingsmerk dat glutenvrij én biologisch is (2)
- Bio Republic: Nieuw test- en aanbevelingsplatform voor bio-producten (1)
- OERsterk: Het gezondheidsboek dat iedere hype doorstaat (1)
- Bionext is bezorgd over herziening Europese zaadwetgeving (2)
- Verregaande regulering Europese zaadmarkt lijkt aanstaande (3)
- Demonstranten gooien ruiten van Denn's Biomarkt in (2)
- Harde onderhandelingen over EU Eco-label voor textiel (1)
Top-5 gisteren
- Resultaat Skal-steekproef: geen doorstraalde biologische producten
- Louis Bolk Instituut gevraagd voor visie op dierlijke mest en bodemvruchtbaarheid
- Genetisch Gemodificeerde Gewassen; noodzakelijk of ligt het anders?
- Natuurwinkel Nieuwe Stijl in Ermelo viert feest
- Laat je deze lente verwennen en inspireren door Dr. Hauschka Cosmetica
Top-5 afgelopen week
Top-5 afgelopen maand
Overig nieuwsmeer »
- SP wil enquête naar zorgfraude - 'rapport afgezwakte versie' - NRC Handelsblad
- Tweede pinksterdag ook zoektocht in België naar vermiste broertjes - NRC Handelsblad
- Controles coffeeshops Maastricht gaan door - politie-inzet aangepast - NRC Handelsblad
- Wilders bezoekt Sharia-driehoek - Telegraaf.nl
- Kandidatuur Van Rey opgeschort - NOS
- Steeds minder betaaldvoetbalclubs gesteund door gemeenten - NRC Handelsblad
- Ophef over column sollicitatieprocedure Rijksmuseum - Parool.nl
- 90.000 handtekeningen tegen inperking keuzevrijheid patiënt - Volkskrant
- Acteur JÃÐrÃime Reehuis overleden - NOS
- Lopers Roparun van start - RTV Rijnmond
Bron: Google Nieuws
Koerslijstmeer »
Wisselkoersen t.o.v. Euro
Bron: ECB
Euribor
Bron: homefinance.nl
Banken investeren in groene stroom
De Nederlandse banken hebben in 2010 en 2011 fors geïnvesteerd in groene elektriciteit en staken veel minder geld in vervuilende stroom dan daarvoor. Dat blijkt uit een nieuw rapport van de Eerlijke Bankwijzer. De investeringen door banken in duurzame elektriciteit stegen ten opzichte van de vorige onderzoeksperiode (2007 t/m 2009) met ruim 55 procent tot ruim 1,5 miljard euro per jaar. Deze groei was grotendeels te danken aan forse investeringen door Rabobank, Triodos Bank, NIBC en ASN Bank.
"Gelukkig zijn er heel wat banken die mooie rapportcijfers laten zien", zegt Geert Ritsema van Milieudefensie namens de Eerlijke Bankwijzer. "Zelfs terwijl de regering geen consistente overheidssteun voor verduurzaming van de elektriciteitsvoorziening bood. Het is veelzeggend dat juist staatsbank ABN AMRO zo dramatisch achterblijft. We roepen het volgende kabinet op echt te kiezen voor duurzame energie."
De Nederlandse banken hebben in 2010 en 2011 fors geïnvesteerd in groene elektriciteit en staken veel minder geld in vervuilende stroom dan daarvoor. Dat blijkt uit een nieuw rapport van de Eerlijke Bankwijzer. De investeringen door banken in duurzame elektriciteit stegen ten opzichte van de vorige onderzoeksperiode (2007 t/m 2009) met ruim 55 procent tot ruim 1,5 miljard euro per jaar. Deze groei was grotendeels te danken aan forse investeringen door Rabobank, Triodos Bank, NIBC en ASN Bank.Stijgers
Rabobank is de grootste financier van groene stroom, goed voor 40% van het totaal. Triodos Bank, volgt met 23% van alle investeringen. Beide banken investeerden voor 100% in duurzame elektriciteit. Ook ASN Bank, die al op 100% zat, en NIBC (van 79% naar 100%) investeerden flink meer in duurzame stroom. De investeringen van ING Bank in de elektriciteitssector daalden, maar het duurzame aandeel groeide van 46 naar 72 procent. Friesland Bank -onlangs overgenomen door de Rabobank- en AEGON Bank investeerden weinig in de elektriciteitssector, maar hun investeringen waren wel voor 100% (Friesland Bank) en 83% (AEGON Bank) duurzaam.Achterblijver
ABN AMRO viel uit de toon met een marginale stijging van het duurzame aandeel in zijn stroom-investeringen, van 46 naar 47%. De Eerlijke Bankwijzer roept de bank op om het klimaatprobleem serieus te nemen en de investeringen in groene stroom snel tot ruim boven de 66% op te krikken. Dit is het investeringsniveau dat nodig is om de temperatuurstijging door klimaatverandering te beperken tot 2 graden Celsius."Gelukkig zijn er heel wat banken die mooie rapportcijfers laten zien", zegt Geert Ritsema van Milieudefensie namens de Eerlijke Bankwijzer. "Zelfs terwijl de regering geen consistente overheidssteun voor verduurzaming van de elektriciteitsvoorziening bood. Het is veelzeggend dat juist staatsbank ABN AMRO zo dramatisch achterblijft. We roepen het volgende kabinet op echt te kiezen voor duurzame energie."
Eerlijke Bankwijzer
De investeringen van banken in de olie- en gassector en in steenkoolmijnen zijn niet betrokken in dit onderzoek. De Eerlijke Bankwijzer is een initiatief van Oxfam Novib, Amnesty International, Milieudefensie, FNV Mondiaal, Dierenbescherming en IKV Pax Christi. Het onderzoek is uitgevoerd door Profundo.Publicatiedatum: 16-5-2012
Ander nieuws uit deze sector:
Plaats een reactie:

reageer op dit artikel
mail dit artikel
print
