Mededelingen
Vacaturesmeer »
Laatste reactiesmeer »
- "Gangbare landbouw kan de wereld niet voeden" (2)
- Zuiver Zuivel breidt EKO-assortiment uit met twee nieuwe producten (1)
- Syngenta krijgt octrooi op klassiek veredelde rode peper (2)
- Lieke is Vrij - Eerste voedingsmerk dat glutenvrij én biologisch is (2)
- Bio Republic: Nieuw test- en aanbevelingsplatform voor bio-producten (1)
- OERsterk: Het gezondheidsboek dat iedere hype doorstaat (1)
- Bionext is bezorgd over herziening Europese zaadwetgeving (2)
- Verregaande regulering Europese zaadmarkt lijkt aanstaande (3)
- Demonstranten gooien ruiten van Denn's Biomarkt in (2)
- Harde onderhandelingen over EU Eco-label voor textiel (1)
Top-5 gisteren
- Er is gisteren geen nieuws gepubliceerd.
Top-5 afgelopen week
Top-5 afgelopen maand
Overig nieuwsmeer »
- Buurt- en sporenonderzoek Cothen afgerond - lichamen geborgen - NRC Handelsblad
- SP wil 'scooterhufters' aanpakken - AD.nl
- Hersman: keuze voor Almere voor schaatstempel niet verwacht - NOS
- NAC lokt kampioenenmaker van Vitesse naar Breda - AD.nl
- FIFA 14 wordt morgen voor de nieuwe Xbox getoond - Gameliner.nl
- Plofkraak en ramkraak Beuningen mislukt - Omroepgelderland
- Duo opgepakt voor doorrijden na ongeval Lomm - Dagblad de Limburger
- Stelpen bloedend oor bijrijder aanleiding over de kop slaan met auto - Blik op Nieuws
- 15:39 Wereldrecord 'Bladebabe' - Telegraaf.nl
- CDA bespreekt economie met bouwbedrijven - Regiowebgids Nijkerk - RegiowebgidsNijkerk
Bron: Google Nieuws
Koerslijstmeer »
Wisselkoersen t.o.v. Euro
Bron: ECB
Euribor
Bron: homefinance.nl
Wagenpark Provincie Friesland rijdt voor bijna 87% op groengas
Het afgelopen jaar heeft het wagenpark van de provincie Friesland voor bijna 87 procent op groengas gereden. Het groengas is gemiddeld 40 cent per liter goedkoper dan diesel en 70 cent goedkoper dan benzine.
Groen gas wordt geproduceerd uit afvalwaterslib en biomassa zoals GFT afval en mest. Rijden op groen gas vermindert de CO2 uitstoot met minimaal 90 procent in vergelijking tot benzine en diesel en verbetert de luchtkwaliteit aanzienlijk ten opzichte van diesel door sterk verminderde fijnstof en NOx uitstoot. Jaarlijks rijden provinciale auto’s ongeveer 650.000 kilometer. Koploper is de afdeling Nautische Zaken van de provincie. Medewerkers van deze afdeling tankten vanaf dit jaar voor ruim 97 procent aan groengas. Meer dan 70 procent van de provinciale auto's rijden op een alternatieve brandstof.
Friesland telt inmiddels 9 tankstations met alternatieve brandstoffen. Het provinciale wagenpark bestaat nu uit 35 voertuigen op groengas, 5 op bio-ethanol en 2 elektrische wagens. Voor het opladen van elektrische auto's staan in Leeuwarden nu zes oplaadpunten, waarvan één snellader. Vlieland krijgt ook twee oplaadpunten.
Bron: Verkeersnet
Het afgelopen jaar heeft het wagenpark van de provincie Friesland voor bijna 87 procent op groengas gereden. Het groengas is gemiddeld 40 cent per liter goedkoper dan diesel en 70 cent goedkoper dan benzine.Groen gas wordt geproduceerd uit afvalwaterslib en biomassa zoals GFT afval en mest. Rijden op groen gas vermindert de CO2 uitstoot met minimaal 90 procent in vergelijking tot benzine en diesel en verbetert de luchtkwaliteit aanzienlijk ten opzichte van diesel door sterk verminderde fijnstof en NOx uitstoot. Jaarlijks rijden provinciale auto’s ongeveer 650.000 kilometer. Koploper is de afdeling Nautische Zaken van de provincie. Medewerkers van deze afdeling tankten vanaf dit jaar voor ruim 97 procent aan groengas. Meer dan 70 procent van de provinciale auto's rijden op een alternatieve brandstof.
Friesland telt inmiddels 9 tankstations met alternatieve brandstoffen. Het provinciale wagenpark bestaat nu uit 35 voertuigen op groengas, 5 op bio-ethanol en 2 elektrische wagens. Voor het opladen van elektrische auto's staan in Leeuwarden nu zes oplaadpunten, waarvan één snellader. Vlieland krijgt ook twee oplaadpunten.
Bron: Verkeersnet
Publicatiedatum: 2-12-2010
Ander nieuws uit deze sector:
Plaats een reactie:

reageer op dit artikel
mail dit artikel
print
