Mededelingen

Vacaturesmeer »

Laatste reactiesmeer »

Top-5 gisteren

  • Er is gisteren geen nieuws gepubliceerd.

Top-5 afgelopen week

Top-5 afgelopen maand

Overig nieuwsmeer »

Koerslijstmeer »
"Maar liefst 46 nieuwe leden voor onze coöperatie"
Biologische producten Veld en Beek zelfs 's nachts verkrijgbaar

Tholen – Het Gelderse Doorwerth stond op 11 september voor even in het teken van ambachtelijk bereide biologische voeding. Door middel van proeverijen en rondleidingen konden de honderden bezoekers op de open dag van Biologische Boerderij Veld en Beek ervaren wat deze 'boerderijsupermarkt' zoal te bieden heeft. "Het was bomvol, maar nog belangrijker was dat onze coöperatie er maar liefst 46 nieuwe leden bijkreeg", vertelt oprichter Jan Wieringa enthousiast.Rechtstreeks van de boer

De producten die bij Veld en Beek worden verkocht komen daadwerkelijk 'rechtstreeks van de boer'. "De Albert Heijn noemt dat ook zo, maar dat is niet veel meer dan wederverkoop van producten. Wij verkopen daarentegen alleen wat we zelf produceren", verduidelijkt Jan. Daarbij houdt het bedrijf de prijzen aan die biologische natuurvoedingswinkels hanteren.

Toch heeft de boerderij geen 'fysieke winkels' met winkelpersoneel. De verkoopwijze van de producten mag met recht uniek genoemd worden. Op vijf locaties in Nederland – Wageningen, Bennekom, Renkum, Oosterbeek en Heelsum – staan namelijk koelwagens opgesteld waar leden via zelfservice hun producten kunnen kopen. "Het is een variant op het groentetassysteem, waarbij consumenten hun groenten ophalen op een daarvoor bestemde locatie. Wat wij hebben, lijkt daarop. De boerderijproducten zijn uitgestald in een koelcel op wielen, die leden met een eigen sleutel kunnen openen. Leden kunnen uit de wagen halen wat ze willen, zolang ze op een lijst noteren wat ze hebben meegenomen. Dat alles kan 7 dagen per week, 24 uur per dag. En aan het eind van de maand wordt het bedrag per automatische incasso afgeschreven", vervolgt Jan.Ambachtelijk bereide streekproducten

Tijdens de proeverijen kon het toegesnelde publiek kennismaken met een veelvoud aan producten, variërend van zuivelproducten (melk, yoghurt, karnemelk, boter, room, kaas, kwark en weidefris) tot (kas)groenten, aardappelen, vlees, koek, brood en kefir. De producten worden op ambachtelijke wijze bereid, geheel teruggrijpend op de oorsprong. Een in het oog springend voorbeeld daarvan is de kaas, merkt Jan op. "Onze kaas, die we bij geconditioneerde omstandigheden bewaren, maken we met een zogenaamde natuurlijke korst zonder plastic coating. In plaats daarvan droogt de buitenlaag enigszins in, een techniek die 100 jaar geleden ook al werd toegepast. Dat levert een kaas op die je in zijn geheel op kunt eten."Koedelen: een aandeel in de veestapel

Veld en Beek opereert ook als coöperatieve consumentenvereniging, waarbij geïnteresseerden middels een lidmaatschap van 2,50 euro per jaar beroep kunnen doen op de boerderijproducten. Diezelfde leden kunnen op symbolische wijze mede-eigenaar worden van de koeien op het erf. "De koeien zijn in eigendom van de consumentencoöperatie", vertelt Jan. "De coöperatie financiert de koeien middels de uitgifte van aandelen. Bij ons heet dat 'koedelen'. Het zijn in feite renteloze leningen. Onze leden vinden het vooral leuk om een positieve, maatschappelijke bijdrage te leveren. Het gaat hen niet zozeer om persoonlijk gewin."Voor meer informatie:
 
Jan Wieringa
Veld en Beek
Fonteinallee 33
6865 ND Doorwerth
M: 06-21516966
veldenbeek@yahoo.com
www.veldenbeek.nl

Publicatiedatum: 14-9-2016
Auteur: Vincent Verboom
Copyright: www.biojournaal.nl

  

Ander nieuws uit deze sector:

7-5-2018 "Onze leden betalen minder dan voor bio-producten in supermarkt"
30-4-2018 Opening BE O Versmarkt in Brugge uitgesteld
16-4-2018 Foodshed: online zakelijke markt voor lokaal en bijzonder eten
4-4-2018 "Biologisch hier weer logisch na metamorfose"
26-3-2018 "Boeren verdienen meer in korte keten"
22-3-2018 "Kwaliteitsproducten met een goed verhaal"
21-3-2018 Metamorfose voor Overesch Ecologische Landbouw
15-3-2018 "Bio-producten kunnen tij op de warenmarkt keren"
13-3-2018 "Wij verkopen alleen A-merken op biologisch gebied"
12-3-2018 "Willen de gezonde bol.com van Nederland worden"
26-2-2018 Boeren steeds creatiever met nevenactiviteiten
14-2-2018 "Bio is en blijft de basis van alles"
12-2-2018 Wie gunt Natuurvoedingswinkel Spruit een doorstart?
9-2-2018 Rwanda inspiratiebron voor nieuwe verpakkingsvrije winkel in Sint-Niklaas
8-2-2018 Rio de Bio wil aansluiten bij Odin
25-1-2018 "We zijn niet zo van de geijkte momenten"
24-1-2018 "Met onze groentewinkel altijd tegen de stroom in gevaren"
24-1-2018 Nieuw: biologische boerenmarkt in New Jersey
19-1-2018 Prijswinnaars Beste Biologische Winkel 2018
19-1-2018 Verslagenheid na schrappen beste middelgrote biowinkelverkiezing

 

Reacties:Hallo Jan,

Mooi verhaal.

Douwe van der Werf
Douwe van der werf, Opijnen - 14-9-2016 16:32:14


Plaats een reactie:

Naam: *
Woonplaats: *
Email: *
  E-mail weergeven
Bericht: *
code
Voer bovenstaande code in *